Wednesday, May. 22, 2024

Ruszyły zdjęcia do filmu „Bracia”

Autor:

|

28 stycznia 2016

|

Ruszyły zdjęcia do filmu „Bracia”

16 stycznia ruszyły zdjęcia do filmu niezależnego „Bracia” (reżyseria Maciej Kapek). Premiera przewidziana jest na wiosnę 2016.

Film skupia się na relacjach dwóch braci, którzy w obliczu wojny muszą skryć się w jednym schronie. Mężczyźni od pewnego czasu nie utrzymują kontaktu i są ze sobą skłóceni z różnych powodów. Ciągłe przebywanie ze sobą w małym pomieszczeniu może być szansą na odbudowę braterskiej relacji lub wprost przeciwnie – nieodwracalne pogrążenie jej.

W głównych rolach wystąpią Dawid Maciąg i Jan Kanty Karpiński. W filmie obecne będą też retrospekcję ukazujące relację braci w dzieciństwie (w tych scenach biorą udział mali Piotrek Gawin i Kacperek Boryczko), a także ich stosunki z bardzo ważną dla obu kobietą, graną przez Magdalenę Jewułę.

Reżyser o „Braciach”: „To projekt znacznie większy od mojego poprzedniego filmu „Poniedziałku”. Sama historia rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych. W ciągu ostatnich dni zdjęciowych spędziliśmy wiele godzin na planie, mimo tego, że pomieszczenia grające schron było nieogrzewane i zmarzliśmy. Bardzo ciekawym doświadczeniem było nagrywanie scen retrospekcji z dziećmi, ponieważ pracuje się z nimi zupełnie inaczej niż z dorosłą częścią obsady”.

Mocnym atutem filmu będzie niewątpliwie trzon obsady w postaci Dawida Maciąga i Jana Kantego Karpińskiego, którzy są bardzo utalentowanymi aktorami.

Zdjęcia miały miejsce w Tarnowie, Mikołajowicach i Krakowie. Premiera jest planowana na wiosnę 2016 w wojnickim kinie Wawel. Potem film zostanie udostępniony w serwisie YouTube. Poniżej możecie zobaczyć teaser filmu:

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
master
Już jutro startuje OFFmaster!

Jutro o godzinie 10.00 w Krakowie w sali szkoleniowej przy ul. Ugorek 1A startuje piąta edycja OFFmastera, która tym razem...

Zamknij