Sunday, Apr. 14, 2024

„Śledztwo” szuka wsparcia

Autor:

|

7 lutego 2015

|

„Śledztwo” szuka wsparcia

Szykuje się nam ciekawa produkcja, która swoje inspiracje będzie czerpać z opowiadania Stanisława Lema. Mowa o filmie pt. „Śledztwo”, czyli historii Prywatnego Detektywa wynajętego przez Burmistrza, który postanawia rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć mieszkańców jego miasta. Burmistrzem kierują nie tylko powody czysto zawodowe, lecz dodatkowo fakt, iż także zaginęła jego ukochana córka, która pewnego dnia wyszła z domu i dotąd nie wróciła.

 

Jak mówią sami autorzy, film „Śledztwo” celowany jest w Widownię festiwalową w Polsce i za granicą, Widownię nastawioną na artystyczne produkcje, ambitne i metaforyczne.

To kryminalna groteska noir i jednocześnie thriller, ale przede wszystkim to czarno-biała forma artystyczna z elementami animacji. Nawiązuje do historycyzmu kina i początków powstania filmu, łącząc tradycyjne z nowoczesnymi technikami narracji.

Za reżyserię odpowiedzialna będzie Ena Kielska – studentka reżyserii na WST WMAiR w Zabrzu, a jednocześnie autorka książki kryminalnej pt. „Pamiętnik Wendy” i filmów krótkometrażowych: „(NEVER) ENDING POLAND”, „Moje miasto”, „Cityzens”. Zdjęciami zajmie się natomiast Anna66 Andrzejewska – członek Związku Polskich Artystów Fotografików i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w Pracowni prof. Ewy Zawadzkiej.

Jak to zwykle bywa przy polskich produkcjach niezależnych, potrzebne będzie wsparcie finansowe. Twórcy chcą zebrać okrągłą kwotę 5 000 zł, z przeznaczeniem na wypożyczenie sprzętu filmowego (oświetlenie), transport, scenografię i charakteryzację oraz udźwiękowienie.

Akcja odbywa się pod tym adresem.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
prok
Przegląd Kina Amatorskiego w Prokulturze!

Chociaż niektórzy amatorscy i niezależni filmowcy skromnie przyznają, że filmów, które tworzą, nie można zaliczyć do miana sztuki, to my...

Zamknij