Friday, Feb. 23, 2024

Solanin Film Festiwal

Autor:

|

4 maja 2011

|

 

SOLANIN FILM FESTIWAL to trzecia edycja festiwalu łączącego w sobie przegląd filmów nagradzanych na światowych festiwalach oraz ogólnopolski konkurs kina niezależnego skierowany do młodych i ambitnych twórców. Festiwal odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2011r..

 

Po raz trzeci SOLANIN FILM FESTIWAL stawia przede wszystkim na pasjonatów, których filmy powstają z pasji i miłości do kina. Od zawsze towarzyszyła nam idea przełamywania banału, więc wytoczyliśmy wojnę konwenansom i schematom, aby festiwalowej publiczności pokazywać obrazy posiadające nowatorskie spojrzenie, zarówno w formie technicznej i fabularnej. To INNOŚĆ odróżnia kino offowe od kina komercyjnego, a my w Nowej Soli chcemy takie KINO prezentować. Niezależnie czy są to filmy fabularne, dokumentalne, animacje i shorty – każda z tych form ma nas zmusić do refleksji.
 

 

W ramach Festiwalu odbędzie się oczywiście KONKURS KINA NIEZALEŻNEGO, w którym Najlepszy Film  uhonorowujemy GRAND PRIX, a Jury przyzna także nagrody w poszczególnych kategoriach:

  • * Najlepsza Fabuła
  • * Najlepszy Dokument
  • * Inna Forma: shorty i animacje
     

 

Podczas 3. SOLANIN FILM FESTIWAL odbędzie się wprowadzony w poprzedniej edycji KONKURS KINA LUBUSKIEGO, w którym Jury wyłoni najlepszy film z tego województwa. Swoją nagrodę przyzna też publiczność. W poprzednich edycjach festiwalu zgłoszone obrazy oceniali:

  • * Magdalena Różdżka
  • * Janusz Chabior
  • * Arkadiusz Jakubik
  • * Krzysztof Kiersznowski
  • * Bodo Kox
  • * Grzegorz Lipiec
  • * Bartłomiej Topa

Na tegorocznej edycji również pojawią się wybitne osobistości ze świata kina.
 

 

Nowa Sól trzeci raz stanie się miejscem, w którym będzie można zobaczyć filmy doceniane na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: z Cannes, Wenecji, Berlina, Sundance, a także nagrodzone Oscarami, Złotymi Globami czy europejskimi nagrodami filmowymi. Również w tej sekcji festiwalu zaprezentujemy obrazy z mocnym przekazem oraz wizjonerską formą.
 

 

3. SOLANIN  FILM FESTIWAL to wydarzenie zrzeszające w jednym miejscu twórców profesjonalnych i amatorów, dla których nie liczy się aspekt komercyjny, a radość z tworzenia kina z czystej pasji. Kina, które ma w sobie prawdziwą moc. Rok temu pokazaliśmy, że twórczość niezależna ma siłę. Teraz pokażemy, że OFF MA MOC!

 

Zgłoszenie filmu:

 

Tylko do 30 czerwca 2011 roku można zgłaszać filmy na 3. SOLANIN FILM FESTIWAL!

Zachęcamy do wzięcia udziału w selekcji filmów do Konkursu Kina Niezależnego - adresowanego do twórców z całej Polski oraz Konkursu Kina Lubuskiego - przeznaczonego dla twórców z woj. lubuskiego. Oczywiście film można zgłosić do obu Konkursów. Na dzisiaj pula nagród wynosi 2 500 zł, natomiast GRAND PRIX  1 000 zł.

 

Aby zgłosić swój film należy dokładnie wypełnić Formularz Zgłoszeniowy oraz wydrukować formularz zgłoszeniowy i wraz z filmem w formacie DVD oraz dwiema kopiami zapasowymi przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 30 czerwca 2011 roku, na adres:
 

 

Nowosolski Dom Kultury

Ul. Piłsudskiego 49

67-100 Nowa Sól

Z dopiskiem „3. SOLANIN FILM FESTIWAL”
 

 

Organizator zapewnia nocleg dla osób reprezentujących film. Prosimy, aby dokładnie zapoznać się z Regulaminem Festiwalu.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Student Break – Trailer

  "Student potrafi" - to powiedzenie zna chyba każdy. Wobec tego, czy sukcesem nie będzie cieszył się film o studentach,...

Zamknij