Friday, Sep. 29, 2023

„Stoję za Tobą” – propozycja filmowa od Jakuba Borunia

Autor:

|

12 marca 2019

|

„Stoję za Tobą” – propozycja filmowa od Jakuba Borunia

Są takie niezależne produkcje, które wymagają niestandardowej ilości poświęconego czasu i energii, aby w ogóle mogły powstać. Bezwzględnie „Stoję za Tobą” do takich produkcji należy. Jednym z aspektów, który przyczynił się do wydłużenia fazy preprodukcji była lokacja – Tatry. Ci, którzy chcieli cokolwiek bardziej profesjonalnie nakręcić w polskich górach doskonale wiedzą, ile wysiłku trzeba włożyć żeby zdobyć określone pozwolenia. Jakubowi Boruniowi się to udało!

Dzięki temu uporowi powstanie horror psychologiczny, który opowie historię Michała i Kuby – dwóch śmiałków, którzy decydują się na nielegalną eksplorację tajemniczej jaskini znajdującej się w Tatrach. Jak się okaże, jaskinia ta, prawdopodobnie zostanie już z nimi do końca ich życia… Zdaniem samego twórcy:

„Film ma zatem wpisywać się w niesztampowe kino grozy, stanowiąc również swoistą opowieść o stracie, odpowiedzialności i psychologicznej walce w radzeniu sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Celem jest zaintrygowanie oraz zaskoczenie widzów nieprzewidywalną i zagadkową fabułą. Ponadto chcemy pokazać, jakie skutki niosą ze sobą niewłaściwe decyzje, zbaczanie ze szlaku, omijanie wytyczonych ścieżek…” - powiedział Jakub Boruń.

Zdjęcia trwały od początku marca 2018 do końca września 2018.
Największą trudność (z uwagi na warunki pogodowe, spore odległości do pokonania przez ekipę, różne techniczne zagwozdki i warunki panujące w samej jaskini) sprawiały zdjęcia realizowane na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kluczowa część filmu opowiadana jest poprzez retrospekcje mające miejsce w Tatrach. Po kilku miesiącach realizacji scen w Szczecinie, Poznaniu i Krakowie, nastąpił okres zdjęciowy w Zakopanem, który rozbity był na 3 wyjazdy w wakacje 2018. Obecnie trwa proces postprodukcji, natomiast premiera przewidywana jest na maj. O dokładnej dacie na pewno Was poinformujemy.

Żebyście jednak mogli być na bieżąco z tą produkcją, koniecznie odwiedźcie fanpage filmu. Szykuje się naprawdę ciekawe dzieło!

STOJĘ ZA TOBĄ (2019)

„Całe życie powtarzali: Nie oglądaj się za siebie. Teraz masz naprawdę dobry powód…”
Polskie Tatry tłem wydarzeń w amatorskim, pełnometrażowym horrorze psychologicznym w reżyserii Jakuba Mateusza Borunia. Niekomercyjny projekt filmowy powstawał nieco w tajemnicy, jeszcze w 2018 roku, a już teraz jest na końcowym etapie montażu. Film ma wpisywać się w niesztampowe kino grozy, stanowiąc również swoistą opowieść o stracie, odpowiedzialności i psychologicznej walce w radzeniu sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Celem twórców jest zaintrygowanie oraz zaskoczenie widzów zagadkową fabułą.
Reżyser-amator ma nadzieję, że „Stoję za tobą” będzie oryginalną propozycją w niezależnym kinie, zwłaszcza, że horror w Polsce to gatunek nadal rzadki, poniekąd nieodkryty, a przecież z dużym potencjałem na ciekawą opowieść. Warto wspomnieć, że same Tatry rzadko kiedy pojawiają się na ekranie, a nigdy wcześniej nie były obecne w takim kinie grozy. „Stoję za tobą” zabierze widza w głąb narastającego obłędu młodego mężczyzny, któremu po 3 tygodniach ledwo udało się wydostać z jaskini położonej gdzieś w zakątku Tatr. Sęk w tym, że nie był tam sam…

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. PP
    17 kwietnia 2019 at 21:41

    Gdzie można znaleźć dystrybutora "Stoję za Tobą"?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
str
Warsztaty filmowe: nowa strona!

Jak zapewne część z naszych Czytelników wie, oprócz działalności związanej z promowaniem twórczości niezależnej, zajmujemy się również prowadzeniem warsztatów filmowych....

Zamknij