Tuesday, Dec. 6, 2022

Superorbitalny Festiwal Filmów Amatorskich

Autor:

|

27 marca 2012

|

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w szóstej edycji Superorbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA. Do 8 maja filmowcy-amatorzy mogą zgłaszać swoje filmy i liczyć na udział w gali finałowej, która odbędzie się w bibliotece multimedialnej Planeta 11. Nie zabraknie oczywiście nowości. W tym roku jest to kategoria ‘To mnie kręci’, czyli filmy z telefonu komórkowego.

 

SOFFA to święto kina amatorskiego, które odbywa się od 2007 roku. Zgłoszenia napływają z całej Polski a w czasie gali finałowej zwycięzcy mogą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, gdyż idą po czerwonym dywanie i dostają pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy uczestnik dostaje pamiątkową koszulkę a swoje wyróżnienie przyznaje także publiczność, która głosuje na ulubiony film.

 

Wszyscy cenią sobie niesamowity klimat imprezy, jego przyjazną atmosferę oraz to, że pokazy odbywają się w późnych godzinach wieczornych.

 

W tym roku wielki finał jest przewidziany na 25 maja. Filmy będzie oceniać profesjonalne jury, nie zabraknie też specjalnego gościa, ale szczegóły na ten temat pojawią się wkrótce. W poprzednich latach byli to Jacek Bławut (reżyser), Bodo Kox (gwiazda kina niezależnego) i Marek Lechki (reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu „Erratum”).

 

 

Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do uczestnictwa w festiwalu. Jest to szansa, dla wszystkich amatorów, osób, które interesują się kręceniem filmów, żeby zaprezentować swoje dokonania oraz wygrać nagrodę. Szukamy osób z pasją i pomysłem.

 

Tradycyjnie są 3 kategorie: fabuła, dokument, animacja, ale ze względu na duże zainteresowanie od tego roku wprowadzono podział na ‘amatorów’ oraz ‘studentów szkół filmowych’.
Filmy w tych kategoriach mogą trwać maksymalnie 20 minut.

 

Za to nowością jest kategoria ‘To mnie kręci-film z komórki’. Telefon ma niemal każdy, więc wystarczy nakręcić film za pomocą komórki i do nas przesłać. Maksymalny czas trwania takiego filmu to 2 minuty.

 

Każdy może zgłosić 2 filmy niezależnie od kategorii. Tematyka jest dowolna. Dokładny regulamin i karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie www.planeta11.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #34 – MASTERS OF THE UNIVERSE (1987)

  Ivan Drago, 22 miliony i Posępny Czerep - co łączy te 3 z pozoru niezwiązane ze sobą rzeczy? A...

Zamknij