Saturday, Nov. 26, 2022

THE WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL

Autor:

|

19 października 2016

|

THE WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL

26 października rusza druga edycja festiwalu kina koreańskiego – jedynego przeglądu, który prezentuje fenomen kinematografii koreańskiej w Polsce.To unikalna okazja, żeby poznać nowe kierunki rozwoju filmografii, oscylującej między kinem komercyjnym i artystycznym. Już od dziś można rezerwować bezpłatne wejściówki na projekcje i spotkania towarzyszące przeglądowi.

Od początku jego powstania organizatorom towarzyszy chęć przybliżenia polskim widzom filmów, które kochają Koreańczycy i tych, które zdobywają laury na festiwalach na całym świecie. Udało się sprowadzić do Warszawy zestaw filmów, który dobrze oddaje ducha kinematografii koreańskiej. Najkrócej można by ją scharakteryzować słowem – różnorodność. Siedem filmów i siedem różnych spojrzeń na kino koreańskie. Siedem portretów Korei Południowej, a wszystko przepełnione emocjami, które tak cenimy w kinie.”- zaprasza Joanna Łapińska – przewodnicząca rady programowej festiwalu.

 

Gala otwarcia odbędzie się 26 października o godz. 19:00 w Kinie Kultura.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
or8
Dubel #71 – „Stalownik: Operacja Ortyrion” (2016)

Dawno w naszym serwisie nie było "Dubla", dlatego najwyższy czas na kolejny odcinek! A w nim... "Stalownik: Operacja Ortyrion" -...

Zamknij