Sunday, Sep. 24, 2023

Trwa Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu

Autor:

|

23 października 2013

|

Trwa Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu

Od soboty trwa we Wrocławiu Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Widzowie łącznie mogli zobaczyć około 60 filmów polskiej i zagranicznej kinematografii. Szczególnie tę edycję zapamiętają Krystyna Janda oraz Daniel Olbrychski, którzy już w pierwszym dniu otrzymali Platynowe Szczeniaki podczas gali festiwalowej.

To jednak nie będzie koniec nagród, ponieważ już jutro zostaną wręczone Złote Szczeniaki, do których kandyduje aż 21 aktorów i aktorek, m.in. Anna Przybylska, Janusz Gajos, czy Andrzej Chyra. Wyróżnienia te są przyznawane za najlepsze pierwszoplanowe i drugoplanowe role kobiece i męskie.

Organizatorzy Festiwalu starają się by wydarzenie zostało zapamiętane z projekcji filmów, w których wykreowano role niebanalne, odkrywcze i kreatywne – takie, które wniosły coś do kinematografii. Dlatego też widzowie obejrzą m.in. takie klasyki, jak „Człowiek z marmuru” Andrzeja Wajdy, „Kill Bill” Quentina Tarantino, ale też trochę nowości, jak „W imię” Małgorzaty Szumowskiej.

Portal Kinoamatorskie.pl jest patronem medialnym Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu.

Autorem zdjęć jest Anna Lucy Domejko.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
telegram
Telegram – trailer

No moi Drodzy! Szykuje nam się prawdziwa perełka pośród filmów niezależnych! Mowa o "Telegramie" w reżyserii Michała Palikota, czyli historii...

Zamknij