Sunday, Apr. 21, 2024

Trwa nabór filmów do 4 edycji Splat!FilmFest

Autor:

|

5 marca 2018

|

Trwa nabór filmów do 4 edycji Splat!FilmFest

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 4 edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest.
W 2018 roku Festiwal odbywa się w dn. 26 listopada – 2 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie oraz pierwszy raz także w kultowej warszawskiej Kinotece w dn. 6 – 9 grudnia.

SFF to największy festiwal kina gatunkowego i kina grozy w Polsce. Misją festiwalu jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.
Organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Preferowane są filmy fabularne, ale nie wykluczony jest udział filmów dokumentalnych i animowanych jeśli wpisują się w ideę SFF.

Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. W wyjątkowych przypadkach dopuszczona jest możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą.

Podczas SFF przyznawane są Nagrody Publiczności w 6 kategoriach (więcej na stronie www.splatfilmfest.com). Zgłoszenia filmów przyjmowane są na portalu FilmFreeway.com do 20 sierpnia 2018 roku.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Grafika-3-1-724x1024
Warsztaty redaktorsko-filmowe

Przed Wami fajna opcja na bezpłatne warsztaty, które będziemy współorganizować wraz ze stowarzyszeniem Kulturatka. Warsztaty odbędą się w Krakowie i...

Zamknij