Friday, Sep. 29, 2023

Trwa nabór filmów do 5. edycji Splat!FilmFest

Autor:

|

20 sierpnia 2019

|

Trwa nabór filmów do 5. edycji Splat!FilmFest

Trwa nabór zgłoszeń do 5. edycji Splat!FilmFest – międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina artystycznego.
W 2019 roku festiwal odbywa się w dn. 2-8 grudnia w warszawskiej Kinotece oraz w dn. 9-15 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie.

Splat!FilmFest to największy festiwal nowego kina gatunkowego w Polsce. Od tego roku jesteśmy członkiem prestiżowej Europejskiej Federacji Festiwali Filmów Fantastycznych, która zrzesza jedne z najważniejszych festiwali kina gatunkowego na świecie. Naszą misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Preferowane są filmy fabularne ale organizatorzy nie wykluczają udziału filmów dokumentalnych i animowanych jeśli wpisują się w ideę SFF.

Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. W wyjątkowych przypadkach dopuszczana jest możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą.

Podczas SFF przyznawane są Nagrody Publiczności w 6 kategoriach (więcej informacji na stronie www.splatfilmfest.com). Zgłoszenia filmów przyjmowane są na portalu FilmFreeway.com do 10 września 2019 roku.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
BFF_poster_1-e1561623203385
Barć Film Festival

W dniach 21-24 listopada w Miejskim Domu Kultury w Barcinie odbędzie się pierwsza edycja Barć Film Festival. To ambitna inicjatywa,...

Zamknij