Tuesday, Mar. 5, 2024

Twoja stara. Baśń – po premierze

Autor:

|

1 czerwca 2012

|

 

Ci, którzy korzystają z naszego facebook’a wiedzieli, że nasza redakcja zagościła we środę w Warszawie, gdzie odbył się premierowy (a w zasadzie jeszcze przedpremierowy pokaz filmu Łukasza Jedynastego „Twoja stara. Baśń”. Przy tej okazji mieliśmy szansę zamienić kilka słów z reżyserem tej produkcji, która od dzisiaj wskakuje do kin studyjnych.

 

Michał Kołdras: Gratuluję udanej projekcji, film naprawdę robi wrażenie, ale wróćmy do korzeni. Jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda z kinem niezależnym?

 

Łukasz Jedynasty: Zaczęło się to wszystko bardzo dawno temu – od słuchowisk radiowych, które realizowałem jeszcze w podstawówce i liceum. No a potem nastąpił wielki dzień – dostałem na osiemnastkę od rodziców kamerę wideo, która kosztowała majątek wtedy, choć to był taki zwykły VHS! Pierwszy film powstał jeszcze tego samego dnia, trwał aż pół godziny. Był to film szpiegowski, bardzo kiepski, ale to były początki… A potem z warszawską ekipą robiliśmy filmy: „Cień szakala”, „Cień szakala 2″, serial „Porucznik Marlon”. Ostatnim filmem był „Czeski film”, to był taki mój debiut.

 

Michał Kołdras: Właśnie… debiut. Pewnie nie tylko ja się nad tą kwestią zastanawiam – „Czeski film” to był Twój debiut, a teraz „Twoja stara. Baśń” nadal jest firmowana jako Twój debiut. To jest jakaś strategia propagandowa? Ten zabieg ma przyciągnąć widzów?

 

Łukasz Jedynasty: Nie. De facto jest to debiut, ponieważ żeby film jakkolwiek istniał musi mieć dystrybutora i to jest pierwszy mój film, który ma dystrybutora z prawdziwego zdarzenia w postaci Fundacji Filmowa Warszawa.

 

Michał Kołdras: No właśnie, jak to jest? Jak filmowi twórcy niezależni mogą rozwinąć swoje skrzydła i wypłynąć na szersze wody? Jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda z Fundacją Filmowa Warszawa?

 

Łukasz Jedynasty: W moim przypadku wyglądało to tak, że my znaliśmy się z ludźmi z Fundacji Filmowej Warszawa, ponieważ prócz tego, że robimy filmy tylko dla „fanu”, to tworzymy również zwiastuny filmowe. Tak że gdzieś tam około filmowo działamy też profesjonalnie i to spodobało się członkom Fundacji, którzy zauważyli, że nie było jeszcze takiego filmu jak „Twoja stara. Baśń” w Polsce i doprowadzili moje dzieło do kin studyjnych.

 

 

Michał Kołdras: Jakbyś więc zachęcił czytelników serwisu Kinoamatorskie.pl do tego, aby wybrali się na Twój film do kina?

 

Łukasz Jedynasty: Idźcie na ten film, bo jest najlepszy. Prawdopodobnie jest najlepszym filmem jakiego nie widzieliście, a jak go zobaczycie, no to tak czy siak będzie lepszy niż wszystkie inne filmy, których nie widzieliście.

 

 

W związku z premierą filmu Łukasza Jedynastego mamy dla Was propozycję konkursową! Do wygrania są 2 podwójne zaproszenia na pokaz filmu „Twoja stara. Baśń”, który odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca o godzinie 14:30 w kinie Alchemia w Warszawie.

 

Aby zdobyć wejściówkę, należy odpowiedzieć na jedno banalnie proste pytanie:

 

PSEUDONIM JAKIEJ KOLUMBIJSKIEJ GWIAZDY MUZYCZNEJ POJAWIA SIĘ W FILMIE „TWOJA STARA. BAŚŃ”?

 

Odpowiedzi do 3 czerwca włącznie należy przesyłać na adres redakcja@kinoamatorskie.pl. W treści prosimy umieścić odpowiedź na pytanie, a także swoje imię i nazwisko. Pośród odebranych zgłoszeń rozlosujemy dwie wejściówki!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. efka
    2 czerwca 2012 at 18:32

    :) - bo się cieszę, że zrobiłeś "Twoją Starą Baśń" :) - bo się cieszę, że jest dystrybutor który ją pokaże :cry - bo nie dotarłam na premierę. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję. efka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jutro w Fotoplastykonie

  Znany nam duet Bartłomiej Zięba i Piotr Rzepka zaprasza na cotygodniową audycję Fotoplastykon! Tym razem w programie: * Recenzja:...

Zamknij