Tuesday, Apr. 16, 2024

Twórcy filmów dla dzieci poszukiwani

Autor:

|

22 lipca 2014

|

Twórcy filmów dla dzieci poszukiwani

Masz pomysł na film dla dzieci? Stowarzyszenie Nowe Horyzonty ogłasza nabór na warsztaty dla autorów scenariuszy, pisarzy, filmowców i reżyserów, którzy chcą robić dobre kino dla młodych.

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro to pierwszy taki program w Europie. „W Polsce brakuje nowych, oryginalnych propozycji filmowych dla widzów w wieku 5-12 lat” – mówi Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. – „Chcemy odnaleźć ludzi z najciekawszymi pomysłami i pomóc im przekuć je w piękne filmy dla dzieci. Wraz z naszymi tutorami będą pracować nad scenariuszami oraz założeniami produkcyjnymi. Mamy nadzieję, że za 3-4 lata ich filmy trafią do kin. Wzorem jest dla nas kinematografia norweska, która doskonale radzi sobie zarówno z produkcją, jak i dystrybucją filmów dla dzieci. Norwegowie korzystają ze swojej bogatej tradycji filmowej, literackiej i telewizyjnej. Nam również zależy na integracji środowiska pisarzy, scenarzystów i filmowców tworzących z myślą o najmłodszych.”

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro potrwają rok (od grudnia 2014 r. do września 2015 r.). Ich uczestnicy spotkają się podczas wyjazdowych sesji towarzyszących festiwalom: Ale Kino w Poznaniu, Barne Film Festival w norweskim Kristiansand oraz T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Konsultacje odbywać będą się także on-line. W rolę prowadzących warsztaty wcielą się doświadczeni filmowcy ze Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Przewodnikami po świecie dziecięcego kina będą także pisarze, reżyserzy, producenci, eksperci marketingu filmowego, profesjonaliści z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej oraz agenci sprzedaży.

Uczestnicy warsztatów pracować będą w 12 dwuosobowych zespołach z Polski i Norwegii, składających się ze scenarzysty i producenta. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie pomysłu na scenariusz filmu dla dzieci w wieku 5-12 lat (w postaci synopsisu nie dłuższego niż cztery strony). Autorzy najciekawszych zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w warsztatach. Zajęcia i konsultacje odbywać będą się w języku angielskim. Udział jest bezpłatny (organizatorzy pokrywają koszty prowadzenia zajęć, noclegów, wyżywienia, transportu i udziału w projekcjach festiwalowych).

FILMS FOR KIDS.Pro powstaje przy współpracy Stowarzyszenia Film 1,2 oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz festiwalu Kino Dzieci. Partnerem projektu jest Sornorsk Filmsenter.

Projekt finansowany jest z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

(1) Komentarz

  1. Grey
    5 sierpnia 2014 at 13:27

    Brakuje linka http://www.nhef.pl/edukacja/artykul.do?id=1891

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
20 Million Miles To Earth poster1
Złapane w sieci #150 – 20 MILLION MILES TO EARTH (1957)

150 odcinek cyklu "Złapane w sieci". To oznacza, że Dawid Gryza gości z nami już 150 tydzień, konsekwentnie zachęcając Was...

Zamknij