Sunday, Apr. 21, 2024

„Urodziny” Michała Toczka najlepszym filmem XIV RePeFeNe!

Autor:

|

20 października 2015

|

„Urodziny” Michała Toczka najlepszym filmem XIV RePeFeNe!

Jury XIV Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego w składzie:
1. Marcin Troński – przewodniczący jury
2. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz – członek jury
3. Izabela Wądołowska – członek jury

po obejrzeniu 26 filmów konkursowych, postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach konkursu głównego:

  1. Najlepszy film fabularny w konkursie filmu amatorskiego: „Urodziny” w reżyserii Michała Toczka za dojrzałość wypowiedzi, konsekwentną konstrukcję, zdjęcia i plastykę.
  2. Najlepszy film dokumentalny w konkursie kina amatorskiego: „85625” w reżyserii Macieja Jarczyńskiego za efektowną, plastyczną ilustrację pobudzającą wyobraźnię, za obrazy i animację.
  3. Najlepszy film eksperymentalny w konkursie kina amatorskiego: „Z cyklu: W parku” dla Patrycji Bożek za niedosyt i plastykę. Jury zobowiązuje tą nagrodą do dalszego opowiedzenia przedstawionej historii.
  4. Najlepsza etiuda studencka: „ Hystera” w reżyserii Michaliny Przewdzing za odwagę w pokazaniu tematu, oszczędność środków i ochronę przed banałem.
  5. Nagrodę Grand Prix festiwalu jury przyznało Michałowi Toczek za film fabularny pt.” Urodziny„.

Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny i ciekawe rozwiązania zakwalifikowanych filmów oraz zwróciło uwagę na rolę przeglądu, jako ważnego miejsca Kina Niezależnego w Polsce, a także zleciło rozwijanie i kontynuację Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
2015-lapa-intro
12. Przegląd Filmów Amatorskich Łapa 2015

Dom Kultury w Łapach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kina amatorskiego, autorów filmów do uczestnictwa w 12. Przeglądzie Filmów Amatorskich. Impreza...

Zamknij