Wednesday, Jul. 24, 2024

V FESTIWAL FILMOWY DRZWI

Autor:

|

12 kwietnia 2012

|

 

Już 19 kwietnia wystartuje piąta edycja Festiwalu „DRZWI”, organizowanego przez Gliwicki Klub Filmowy Wrota. W programie jak zwykle wiele atrakcji – konkursy, pokazy, występy na żywo oraz warsztaty.

 

Jak co roku, największe emocje, zarówno wśród twórców, jak i widzów, budzi konkurs. Także tym razem jury wybierze najlepszego autora w każdej kategorii (kino amatorskie, niezależne i studenckie) i uhonoruje go nagrodą pieniężną oraz statuetką. Wszystkie zgłoszone filmy wyświetlane będą w blokach tematycznych. Dodatkowo przewidziano również prezentacje pozakonkursowe.

 

Pierwszego dnia odbędzie się premiera książki „Filmowe Południe – Kino amatorskie na Górnym Śląsku” autorstwa Wojciecha Szwieca i spotkanie z jej bohaterami. Na piątkowy wieczór zaplanowana jest część muzyczna – finaliści konkursu „Granie na żywo do ekranu” zaprezentują odbiorcom swoje interpretacje. Od animacji, wzbogaconych muzyką na żywo, dosłownie nie można oderwać wzroku.

 

W sobotę, 21 kwietnia, odbędzie się premiera filmu „Droga do zrozumienia” w reżyserii Marcina Kondraciuka. Opowiada on o trójce niepełnosprawnych przyjaciół, którzy wybrali się w podróż do Radzanowa. Podczas wyprawy przeżywają wiele, na pozór zwyczajnych, przygód. Tego samego wieczoru odbiorcy zobaczą również „Inny film” – dokument realizowany przez Ekipę z Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w reż. Brygidy Frosztęga – Kmiecik. Dokument jest swoistą próbą definicji filmoterapii planowej (projekt prowadzony przez klub WROTA od 2005 roku www.filmoterapia.eu) Po pokazach dla zgromadzonej publiczności wystąpi Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn i gość specjalny. Wstęp tylko na premierę za okazaniem zaproszenia.

 

 

Festiwalowi towarzyszą cykle warsztatów filmowych dla dziennikarzy, operatorów, aktorów, reżyserów i dźwiękowców, którzy chcą pogłębiać swoją wiedze realizacji filmowej. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje związane jubileuszowa edycją. Na potrzeby promocji twórców filmowych zostanie utworzone studio festiwalowe, a autorzy muzyczni otrzymają rejestracje w postaci teledysku z koncertów. Tegoroczna edycja „Drzwi” odbywać się będzie w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 81).

 

Informacje na temat Festiwalu, towarzyszących mu warsztatów, a także relacje z poprzednich jego edycji oraz dokładny program można znaleźć na stronie www.ffdrzwi.gkf.com.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzisiaj w Fotoplastykonie

  Piotr Rzepka i Bartłomiej Zięba serdecznie zapraszają na dzisiejszy, poświąteczny Fotoplastykon. Tym razem w programie: * Premiery: "Titanic 3D",...

Zamknij