Tuesday, Dec. 6, 2022

Wakacyjny obóz filmowy pod Warszawą!

Autor:

|

14 lipca 2017

|

Wakacyjny obóz filmowy pod Warszawą!
Uwaga, uwaga! Organizujemy 3 dniowe warsztaty filmowe dla młodzieży w wieku 10 – 18 lat. Zapewniamy Wam nocleg, wyżywienie i oczywiście ciekawe zajęcia filmowe, których program znajdziecie poniżej. Warsztaty są skierowane do osób, które nie mają doświadczenia z filmowaniem, bądź posiadają podstawową wiedzę i chciałyby ją poszerzyć w praktyce.
W skrócie:
Termin: 1.09 – 3.09 (piątek, sobota, niedziela)
Miejsce: Park pod Palmami, Pęcław 16A, Góra Kalwaria (http://parkpodpalmami.pl/) [będzie można w wolnym czasie korzystać z atrakcji parku!]
Cena: 800 zł
Program:

1. Dzień (ok. 3 – 4 godziny) – kompendium wiedzy filmowca [prezentacja multimedialna + analiza materiałów filmowych]

  • wspólnie analizujemy wszystkie etapy tworzenia filmu (preprodukcja, produkcja itd.), czyli m.in. dowiadujemy się: Jak stworzyć prosty scenariusz filmu krótkometrażowego? Jak filmować pod montaż? Jak poprawić jakość swoich filmów? Jak uzyskać ciekawe efekty bez użycia profesjonalnego sprzętu?
  • ustalamy temat filmu, który będziemy realizować w ramach warsztatów i budujemy oś scenariusza w ramach burzy mózgów.


2. Dzień (ok. 5 – 7 godzin) – praca na planie (realizujemy scenariusz)

  • tworzymy surowy (niepomontowany) materiał, z którego później powstanie film. Pod okiem instruktora pracujecie na sprzęcie wykorzystywanym na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej (kamery, mikrofony, statywy, udźwiękowienie, oświetlenie).


3. Dzień (ok. 2 godziny) – zajęcia z montażu filmowego.

  • Na swoich laptopach i oprogramowaniu, które wgra Wam prowadzący wykonujecie ćwiczenia mające na celu zaprzyjaźnienie się z oprogramowaniem służącym do montażu filmowego. Po tych ćwiczeniach nauczycie się wprowadzać materiał do programu, obrobić go (dodać przejścia, napisy, efekty) i wypuścić w pliku umożliwiającym odczytanie.

Jak się zapisać?

Należy wysłać maila ze zgłoszeniem uczestnika na adres: michalkoldras@kinoamatorskie.pl. W mailu dane uczestnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania). W odpowiedzi zwrotnej uczestnik otrzyma maila z niezbędnymi dokumentami oraz danymi do wpłaty. Wpłata będzie równoznaczna z rezerwacją noclegu, wyżywienia i udziału w warsztatach.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy mailowo: michalkoldras@kinoamatorskie.pl, bądź telefonicznie: 509 225 706.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
doz
UP TO 21 wciąż czeka na Wasze filmy

Ciągle trwa nabór na 34. Edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21". Organizatorzy czekają na Wasze filmy do 21 lipca!...

Zamknij