Friday, Jan. 27, 2023

Warsztat Filmowy otwiera przed poznaniakami świat filmu

Autor:

|

30 czerwca 2011

|

 

W lipcu rusza kolejny cykl spotkań Warsztatu Filmowego, organizowanego przez poznańską Fabrykę Scenariuszy i dom produkcyjny Motion Brand.

 

Warsztat Filmowy skierowany jest do osób, które do tej pory nie miały styczności ze scenopisarstwem filmowym, ale tworzą teksty i chcą swoje umiejętności poszerzać. Dla jednej osoby, która podczas Warsztatu będzie się wyróżniać szczególnymi umiejętnościami scenopisarskimi, organizatorzy przewidzieli miesięczny staż w Fabryce Scenariuszy, a każda osoba otrzyma certyfikat udziału w Warsztacie Filmowym.

 

W czasie dwóch dni intensywnych zajęć – 12 i 16 lipca – uczestnicy warsztatów w praktyce poznają kolejne etapy tworzenia scenariusza filmowego i techniki formatowania tekstu. Pod okiem prowadzących z Fabryki Scenariuszy będą pracować nad własnym materiałem: od wyszukania inspiracji i stworzenia konstrukcji dramaturgicznej, poprzez kreację bohatera i konfliktu, aż do finalizacji historii. Nauczą się także adaptować własny tekst na potrzeby scenariusza oraz dokonywać analizy filmowej.

 

Zapisy możliwe są poprzez kontakt z koordynatorem Warsztatu Filmowego, Dominikiem Rokoszem (dominik.rokosz@fabrykascenariuszy.pl), który kolejną edycję spotkań scenariuszowych zapowiada już na sierpień 2011 roku.

 

Więcej informacji na stronie www.fabrykascenariuszy.pl, lub pod mailem: info@fabrykascenariuszy.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
To już ostatnie chwile!

  SOLANIN wzywa - to akcja informująca, że wyłącznie do 30 CZERWCA 2011 można zgłaszać FILMY do Konkursu Kina Niezależnego...

Zamknij