Friday, Jan. 27, 2023

Warsztaty 48 Hour Film Project Katowice

Autor:

|

12 maja 2015

|

Warsztaty 48 Hour Film Project Katowice

48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. Katowicka edycja konkursu odbędzie się już po raz trzeci w dniach 29 maja – 6 czerwca.

Zanim uczestnicy przystąpią do kręcenia filmów, będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach 48HFP Katowice. W sobotę, 23 maja o godz. 10.00 w Kinie Kosmos (Galeria Przed Seansem) rozpocznie się spotkanie poświęcone pracy nad scenariuszem, prowadzone przez Wojciecha Lepiankę, autora scenariuszy m.in. do „Ediego” i „Mojego roweru” Piotra Trzaskalskiego. Pod jego czujnym okiem uczestnicy poznają podstawowe mechanizmy tworzenia fabuły, narracji i dialogu. Warsztaty organizowane są we współpracy z Festiwalem Filmowym Cropp Kultowe.

W niedzielę, 24 maja, również o godz. 10.00 w Galerii Przed Seansem w Kinie Kosmos, odbędą się warsztaty produkcyjno-prawne. Pomogą one z kolei filmowcom w odnalezieniu się w gąszczu przepisów związanych z prawem autorskim (poruszone zostaną tematy takie jak plagiat, product placement czy ochrona wizerunku), a także wskażą na to co można, a czego nie można, kiedy kręci się w przestrzeniach publicznych. Warsztaty poprowadzone zostaną przez członków Fundacji Przestrzeń Filmowa, Fundacji Legalna Kultura oraz Silesia Film Comission.

W konkursie i warsztatach mogą wziąć udział wszyscy – amatorzy, profesjonaliści, pasjonaci kina bez względu na wiek, mieszkańcy Katowic, województwa śląskiego, całej Polski.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.48hourfilm.com/katowice

Szczegółowe zasady konkursu oraz regulamin można przeczytać na stronie: www.48hfppoland.pl

Serdecznie zapraszamy!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
BLACK CAESAR poster1
Złapane w sieci #185 – BLACK CAESAR (1973)

Wczorajsza niedziela wyborcza była na tyle istotnym wydarzeniem, że nie chcieliśmy Was stawiać przed wyborem, czy oglądać wieczór wyborczy, czy...

Zamknij