Saturday, Sep. 23, 2023

We wrześniu powalczą o Grand Misia

Autor:

|

13 maja 2013

|

We wrześniu powalczą o Grand Misia

20 września wystartuje Barejada, czyli festiwal najśmieszniejszych filmów komediowych. Będzie to już 10 edycja tej imprezy, która co roku odbywa się w Jeleniej Górze. Uczestnikami konkursu mogą być autorzy i producenci filmów nie związani zawodowo z produkcją filmową, a także studenci szkół filmowych, którzy jeszcze nie uzyskali dyplomu. Ze względu na charakter festiwalu, do konkursu mogą być zgłoszone tylko komedie. Powalczą one w dwóch kategoriach:

  • Kategoria I: Najlepszy film komediowy – w tej kategorii oceniane będą wszystkie filmy nadesłane na konkurs. Przedmiotem oceny filmu będą w głównej mierze: walor komediowy oraz pozostałe walory artystyczne i realizacyjne.
  • Kategoria II: Grand Miś – niezależnie od oceny w I kategorii, jury przyzna nagrodę specjalną za film nawiązujący do twórczości patrona imprezy Stanisława Barei. Za szczególnie cenne organizatorzy uznają takie filmy, które oparte o fragmenty, tytuły lub cytaty z filmów, operujące językiem filmowym charakterystycznym dla S. Barei opowiadać będą o współczesnej rzeczywistości. Przedmiotem oceny filmu będą w głównej mierze: walor komediowy oraz analogie i nawiązania do twórczości S. Barei.

Maksymalny czas trwania filmów zgłaszanych do konkursu nie powinien przekraczać 30 min. Filmy wraz z kartami zgłoszenia należy złożyć osobiście w sekretariacie organizatora lub przesłać do dnia 31.07.2013 r. W kategorii „Najlepszy film komediowy” jury przyzna następujące nagrody finansowe i rzeczowe:

  • I nagrodę – w wysokości 1 500 zł i statuetkę „Kamyk z Jeleniej Góry”
  • II nagrodę – w wysokości 1 000 zł i statuetkę „Kamyk z Jeleniej Góry”
  • III nagrodę – w wysokości 500 zł i statuetkę „Kamyk z Jeleniej Góry”

W kategorii „Grand Miś” – jury przyzna główną, finansową nagrodę festiwalu w wysokości 4 000 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci statuetki „Glinianego Misia”.

Więcej informacji na stronie festiwalu.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
brain_damage_poster
Złapane w sieci #91 – BRAIN DAMAGE (1988)

Przyznam szczerze, że do tej pory zjadanie mózgów kojarzyło mi się najbardziej z  motywem zombie. Po zapoznaniu się z recenzją...

Zamknij