Monday, Jun. 17, 2024

Wybierz swój film na Ars Independent 2018

Autor:

|

10 kwietnia 2018

|

Wybierz swój film na Ars Independent 2018

Zastanawiało Was kiedyś skąd biorą się konkursowe filmy na festiwalu? Jakim kluczem kierują się organizatorzy podejmując decyzje? Kim są ludzie, którzy podjęli takie a nie inne wybory? Katowicki festiwal Ars Independent pozwoli Wam przekonać się o tym na własnej skórze! Impreza szuka programerki lub programera, którzy wytypują film do konkursu Czarny Koń Filmu.
W konkursie zobaczymy 6 pełnometrażowych filmów z lat 2017/2018 wytypowanych przez 6 różnych osobowości z festiwalowego zespołu. Tytuły powalczą o statuetkę Czarnego Konia i nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro, które przyzna festiwalowa publiczność w głosowaniu podczas festiwalu.
Jeśli chcielibyście dołączyć do festiwalowego zespołu – wystarczy zajrzeć na stronę Ars Independent, wypełnić formularz zgłoszeniowy i napisać krótką recenzję ostatnio widzianego filmu (lub wkleić odnośnik do recenzji popełnionej w zakamarkach sieci).
– Za każdym filmowym Czarnym Koniem stoi inna programerka, inny programer. 6 filmów, które zobaczymy jak co roku we wrześniu w kinie Światowid, to 6 zupełnie różnorakich propozycji, wyszperanych z innych zakątków współczesnego kina. Pomyśleliśmy, że fajnie by było, już na etapie programowej selekcji, oddać głos publiczności; zwolnić dla niej jeden ze „startowych boksów” w konkursowym wyścigu – komentuje Bartek Sołtysik, rzecznik medialny festiwalu.
Na zgłoszenia chęci współpracy festiwal czeka do 20 kwietnia.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Banner SEFF terminy zgłoszeń PL
Trwa nabór do konkursów Szczecin European Film Festival’18

Szczecin European Film Festival, czyli święto dobrego kina startuje już 14 czerwca! Chcecie być jego częścią? Zapraszamy do przysyłania swoich...

Zamknij