Tuesday, Feb. 7, 2023

Wyniki selekcji O!PLA 2019 – 80 filmów w dwóch konkursach

Autor:

|

1 lutego 2019

|

Wyniki selekcji O!PLA 2019 – 80 filmów w dwóch konkursach

Z rekordowej ilości 245. zgłoszeń na 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA zakwalifikowano w sumie 80. tytułów: 64. do Konkursu Głównego (6 kategorii) oraz 16. do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! (2. kategorie).

Należy podkreślić, że w 2019 – po roku „hibernacji” – powraca wyczekiwana Kategoria OFF&GO! obejmująca twórców w pełni niezależnych i amatorów. Na uwagę zasługuje też wyjątkowo duża ilość zgłoszeń do kategorii FORMANIMY (eksperymenty i abstrakcje), co przełożyło się także na większą niż zazwyczaj ilość prac w tej kategorii. W kategorii STUDENCKIEJ dojdzie w tym roku do konfrontacji tylko dwóch uczelni: krakowskiej ASP i łódzkiej PWSFTviT; pośród nich pojawi się jednak „rodzynka” (autorka) – debiutujący w tym roku na O!PLA Wydział Sztuki Uniwerytetu Opolskiego.

Konkurs TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS zaprezentuje z kolei sporo prac zrealizowanych przez dzieci, co nada nazwie konkursu dodatkowego wymiaru. 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się w dn. 01. marca – 14. kwietnia w całej Polsce, z Wielkim Finałem 27. kwietnia w OPOLU. Pod tym linkiem znajdziecie listę przyjętych filmów, które będą oglądane i oceniane przez ogólnopolską publiczność z kilkudziesięciu miejscowości.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
pol
Policjanci w Akcji 2

Stali Czytelnicy naszego serwisu z pewnością widzą, że licznik filmów zamieszczony po prawej stronie już dawno przekroczył 800 produkcji. Różnorodność...

Zamknij