Sunday, Oct. 1, 2023

Wyścig Jaszczurów

Autor:

|

31 sierpnia 2012

|

 

W dniach 17 -18 października w Poznaniu po raz czwarty odbędzie się „Wyścig Jaszczurów”. Do udziału w konkursie filmowym staną niezależni twórcy, którzy ukończyli, co najmniej 50 lat życia. Zostaną też zaprezentowane fotografie dojrzałych twórców.

 

„Wyścig Jaszczurów” jest jedną z nielicznych ogólnopolskich imprez uświetniających Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Rzecznik Praw Obywatelskich – prof. Irena Lipowicz. „Wyścig Jaszczurów” jest jedyną w Polsce imprezą filmową adresowaną do osób posiadających poważne doświadczenie życiowe, a nierzadko dyskryminowanych przez organizatorów wielu konkursów ze względu na swój wiek.

 

Podczas dwóch dni Festiwalu w poznańskim kinie MUZA zostaną zaprezentowane niezależne filmy autorstwa osób starszych. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się autorzy filmów, które nie są realizacjami komercyjnymi. Dopuszcza się jednak filmy realizowane przez niezależnych producentów, które współfinansowane są ze środków publicznych, takich jak Polski Instytut Sztuki Filmowej, Regionalne Fundusze Filmowe, Samorządy Gmin, Miast i Województw, a także TVP S.A. Filmy konkursowe zostaną ocenione jedynie przez publiczność, która w wyniku głosowania przyzna nagrodę „Złotego Jaszczura”. Natomiast jury studenckie przyzna „Studenckiego Jaszczura” najlepszemu, ich zdaniem, filmowi autorstwa osób dojrzałych.

 

Organizatorzy czekają na filmy do dnia 1 października. Filmy wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesłać na adres: Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, ul. Turkusowa 3/130, 60-658 Poznań. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.jaszczury.org.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dubel #8 – Dziękuję Mamo!

  Znowu powiało chłodem z kolejnego odcinka "Dubla". Tym razem pod gradobicie zarzutów wpadło dzieło Mateusza Sikorskiego "Dziękuję Mamo!". Czy...

Zamknij