Monday, Dec. 5, 2022

WYSTAWA KOMEDA-POLAŃSKI NA FILMOFFO 6!

Autor:

|

20 stycznia 2011

|

Wystawa Komeda-Polański została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi dla uczczenia 40 rocznicy śmierci znakomitego polskiego kompozytora Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego.

 

Krzysztof Komeda – genialny pianista jazzowy, jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej, był nie tylko przyjacielem Romana Polańskiego ale także autorem muzyki m.in. do tak znakomitych jego filmów jak: „Nóż w wodzie” , „Matnia” , „Dziecko Rosemary” , „Nieustraszeni pogromcy wampirów”.

 

 

Prezentowane na wystawie plakaty stanowią fragment ekspozycji „Roman Polański. Aktor. Reżyser” przygotowanej przez Muzeum Kinematografii. Jest to niezwykle imponująca i bardzo cenna kolekcja plakatów z całego świata do filmów Romana Polańskiego.

 

Ekspozycja Komeda – Polański po raz pierwszy została pokazana podczas 9 edycji Festiwalu Filmów Europy Środkowej i Wschodniej „goEast” w Wiesbaden, który odbył się w dniach: 22 – 28.04.2009 r.

 

Pełna wersja wystawy „Roman Polański. Aktor. Reżyser” po raz pierwszy pokazana została podczas 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, od października 2009 r. do marca 2010 r. była pokazywana w Muzeum Kinematografii w Łodzi, a następne ruszyła w swoja zagraniczną podróż
(w 2010 roku prezentacje w Salonikach, Norymberdze, Dusseldorfie, Budapeszcie, Londynie, Dreźnie).

 

Źródło: inf. pras.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal Nieznanych Paryż 2011

Drodzy reżyserzy! Poszukujecie widowni, która doceni Wasz talent? Wyślijcie Wasze produkcje na Festiwal Nieznanych! 8-ma Edycja tego Międzynarodowego Festiwalu Filmów...

Zamknij