Tuesday, Mar. 5, 2024

XI Festiwal Filmowy w Kochanowskim

Autor:

|

5 marca 2013

|

XI Festiwal Filmowy w Kochanowskim

Festiwal Filmowy w Kochanowskim jest to impreza cykliczna, odbywająca się co roku w XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie przy ul. Wiktorskiej 99. Właśnie zostało ostatnie 7 dni naboru filmów na ten festiwal. Impreza odbywa się od jedenastu lat. Jedenasta edycja zaplanowana jest na 16.-17.03 2013 roku. Jest to festiwal stworzony z myślą o młodych twórcach, chcących pokazać swoje talenty przed profesjonalnym jury. Ideą Festiwalu jest aby przez dwa dni licealiści z różnych szkół prezentowali swoje filmy przed profesjonalnym jury składającym się ze znanych aktorów, reżyserów i innych osób związanych ze sztuką filmową. Publiczność stanowi warszawska młodzież licealna. Jest to jeden z najbardziej uznanych festiwali tego typu, wspierany przez dyrektorów i nauczycieli liceów. Spełnia ważną rolę edukacyjną i dydaktyczną oraz pozwala rozwijać zainteresowania i talenty młodzieży.

 plakatff11

W ciągu dekady istnienia festiwalu inicjatywę poparły uznane osoby ze środowiska filmowego i nie tylko, m.in. Jacek Rakowiecki, Allan Starski, Andrzej Sołtysik, Michał Tarkowski, Rafał Skalski i Dariusz Kuc. Więcej na temat tego festiwalu przeczytacie na oficjalnym fanpejdżu oraz stronie internetowej.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
POSTER2
„Reportaż” pod patronatem Kinoamatorskie.pl

Hubert Bąk, założyciel niewielkiej wytwórni filmowej Grindhouse Video jest równocześnie reżyserem nowego filmu niezależnego p.t. "Reportaż". Zdjęcia do tej produkcji...

Zamknij