Saturday, Sep. 23, 2023

XII Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego RePeFeNe 2013

Autor:

|

17 kwietnia 2013

|

XII Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego RePeFeNe 2013

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Klub Filmu Niezależnego Instytucja Filmowa „Silesia-Film” w Katowicach i serwis Kinoamatorskie.pl zapraszają wszystkich filmujących do udziału w XII Rybnickich Prezentacjach Filmu Niezależnego RePeFeNe 2013.

Impreza odbędzie się w dniach 13-15 września 2013 r. w Domu Kultury Chwałowice.

Celem Festiwalu Repefene jest prezentacja szerokiej publiczności i promocja filmów niezależnych o dowolnej tematyce i formie.

Organizatorzy RePeFeNe ogłaszają nabór filmów do trzech konkursów:

  •   dla filmowców nieprofesjonalnych – kategorie: fabuła i dokument; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.
  •   konkurs etiud studenckich – kategorie: fabuła, dokument, eksperyment lub video-art; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.
  •   internetowy konkurs dla filmowców nieprofesjonalnych – eksperyment lub video-art; czas filmu do 5 minut, tematyka dowolna.

Obowiązują dwa terminy zgłaszania filmów. Do konkursu internetowego prace będą przyjmowane do 14 sierpnia, a do konkursu etiud studenckich i konkursu dla filmowców nieprofesjonalnych do 20 sierpnia.

Repefene-logo

Ilość zgłaszanych filmów konkursowych jest NIEOGRANICZONA.

Filmy zakwalifikowane do konkursu RePeFeNe oceniać będzie profesjonalne jury podczas prezentacji w dniu 14 września 2013 r. W konkursie internetowym najlepszy film wybiorą internauci w głosowaniu od 16 sierpnia br.
W każdym z konkursów zostanie wybrany najlepszy film, a spośród nich jury wyłoni film, który otrzyma nagrodę Grand Prix. Twórcy nagrodzonych obrazów wyjadą z Rybnika z czterema statuetkami Repefene.

Filmy wraz z kartą zgłoszenia filmu i dokumentem opłaty wpisowej należy przesłać na adres:

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik ul. 1 Maja 91B

z dopiskiem: RePeFeNe 2013

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie: www.repefene.pl. Miło nam również poinformować, że nasz serwis jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
logo na czerwonym
OKFA czeka na filmy do 29 kwietnia!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w 59. OKFA – Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby Chętni mogą zgłaszać...

Zamknij