Sunday, Apr. 2, 2023

13 Festiwal Filmowy w Kochanowskim

Autor:

|

10 marca 2015

|

13 Festiwal Filmowy w Kochanowskim

Uczniowie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, przy ulicy Wiktorskiej 99 znani są z tego, że od lat po lekcjach organizują jedne z najgłośniejszych wydarzeń kulturalnych wśród młodzieży. Mowa tutaj o Festiwalach – Teatralnym, który obywa się późną jesienią oraz nadchodzącym Festiwalu Filmowym.

Już 17 i 18 kwietnia swoje dzieła będą mieli szansę zaprezentować młodzi filmowcy z całej Polski i nie tylko, a społeczność mokotowskiego liceum już teraz prężnie działa, by wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Tematem tegorocznej, już 13. edycji festiwalu będzie Bollywood. Motyw ten nie tylko będzie stanowić inspirację na całej drodze organizowania tego niezwykłego przedsięwzięcia, ale także umożliwi wszystkim uczestnikom Festiwalu bliższe poznanie ważnego nurtu przemysłu filmowego z kolebką w Indiach. Temat festiwalu odnosi się jedynie do promocji, dekoracji i atmosfery festiwalu, zgłaszane filmy nie muszą do niego nawiązywać.

plakat
Młodzi artyści będą mogli zaprezentować swoje filmy dużej publiczności. A ich dzieła będą oceniane przez profesjonalne jury, wśród którego znajdą się uznane postaci ze świata kina. Dla obu stron będzie to doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów czy otworzenia się na nowe idee. Miłośnicy kina mają zapewnioną dwudniową rozrywkę na wysokim poziomie, a także nowe, ciekawe doświadczenia. Ale także ci, którzy nie odnajdują siebie w poprzednich grupach, ale są zwolennikami wydarzeń kulturalnych oraz chcieliby spędzić kwietniowy weekend w towarzystwie interesujących i otwartych ludzi, na pewno się nie zawiodą.

Filmy będą oceniane w 6 kategoriach:

  • Grand Prix Festiwalu,
  • najlepsza reżyseria,
  • najlepszy montaż,
  • najlepszy scenariusz,
  • najlepsze zdjęcia.

Zostanie również przyznana nagroda Publiczności oraz wyróżnienia specjalne.
Po więcej informacji zapraszamy na fanpage: facebook.com/ffkochanowski oraz stronę internetową: festiwalfilmowy.com

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ofm2
OFFmaster vol.3 – relacja

28 lutego w Krakowie przeprowadziliśmy trzecią już edycją ogólnopolskich warsztatów filmowych OFFmaster. Inicjatywa spotkała się z odzewem zarówno ze środowiska...

Zamknij