Tuesday, Dec. 6, 2022

170 autorskich scenariuszy!

Autor:

|

5 września 2010

|

 

Rekordowa liczba zgłoszeń na konkurs festiwalu Interscenario 2010 /Wrocław

 

Zakończył się konkurs na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego IV Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario. Zgłoszona została rekordowa liczba 170 scenariuszy, w tym kilkanaście spoza Polski. To najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych edycji Interscenario. Zwycięzcy będą ubiegać się w finale o nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.

 

Autorzy skryptów mogli nadsyłać swoje scenariusze od 1 maja do 31 sierpnia.

5 najlepszych, starannie wyselekcjonowanych przez Radę Programową, zakwalifikuje się do finałowego konkursu.

Ogłoszenie zwycięskiego tekstu nastąpi podczas Festiwalu Interscenario: 21-24 października 2010 r. we Wrocławiu.

 

Główna nagroda to 50 tysięcy złotych, ufundowane przez prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Warto dodać, że jest to największa stała nagroda za scenariusz w Polsce. W konkursie biorą udział scenariusze oryginalne, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Przy czym nagradzany jest sam pomysł, prawa autorskie zostają przy twórcy.

 

Międzynarodowy Festiwal Scenarzystów Interscenario już po raz czwarty odbędzie się we Wrocławiu. To autorski projekt, związany od samego początku ze stolicą Dolnego Śląska. Na Festiwal Interscenario składają się skierowane do profesjonalistów warsztaty scenariuszowe oraz otwarte dla wszystkich wykłady i spotkania z gośćmi festiwalu, pokazy filmowe i koncerty.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu i festiwalu znajdziecie na stronie www.interscenario.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
IV OFFELIADA 2010 – trwa nabór filmów!

  IV OFFELIADA czyli Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych w Gnieźnie już po raz czwarty zaprasza wszystkich twórców kina...

Zamknij