Monday, Jun. 17, 2024

3. edycja 48 Hour Film Project Katowice – 29-31 maja 2015 r.

Autor:

|

7 kwietnia 2015

|

3. edycja 48 Hour Film Project Katowice – 29-31 maja 2015 r.

Kiedy na zrobienie filmu masz 48 godzin, liczy się każda sekunda. Zbierz ekipę, zróbcie film w 48 godzin. Twoje zostanie pokazane w Kinie Kosmos.

1 kwietnia ruszyła rejestracja do 3. edycji 48HFP Katowice.

48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają, piszą scenariusz, kręcą i montują film. W maju 2015 roku Katowice – po raz trzeci – dołączą do blisko 130 miast, które organizują 48HFP na całym świecie.

W ramach konkursu zarejestrowane ekipy mają 48 godzin na nakręcenie krótkometrażowego filmu (4-7 minut) w oparciu o podany rekwizyt, bohatera i linijkę tekstu oraz wylosowany gatunek. Informacja o obowiązkowych elementach, które muszą pojawić się w produkcji ogłoszone zostaną podczas Kickoffu – 29 maja 2015 r. w kinie Kosmos.

Po 48 godzinach filmy muszą być gotowe i dostarczone na tzw. Dropoff – 31 maja 2015 r. do godz. 19.30. W weekend poprzedzający kręcenie (23-24 maja 2015 r.) odbędą się warsztaty scenariuszowe oraz producencko-prawne dla wszystkich chętnych uczestników.

W dniach 2 – 3 czerwca 2015 r. (i ew. 4 czerwca) w Kinie Kosmos odbywać się będą projekcje wymyślonych, nakręconych oraz zmontowanych obrazów, które powstały podczas kreatywnego weekendu. Następnie trzyosobowe jury, w skład którego wejdą zasłużeni dla branży audiowizualnej twórcy wybiorą laureatów w aż 13 kategoriach. Werdykt jury poznamy 6 czerwca 2015 r. podczas uroczystej gali finałowej w klimatycznym Kinie Kosmos.

Zwycięska ekipa 48HFP Katowice, wraz z laureatami wrocławskiej i warszawskiej edycji, weźmie udział w etapie międzynarodowym konkursu w Hollywood, podczas festiwalu Filmapalooza, gdzie ich film powalczy o nagrody w kilkunastu kategoriach, a tym samym możliwość pokazu swojego filmu podczas MFF w Cannes 2016 w ramach Short Film Corner.

Harmonogram 3. edycji 48HFP Katowice:
• 1.04 – uruchamiamy rejestrację online na 48hfppoland.pl, 48hourfilm.com/katowice
• 23-24.05 – warsztaty filmowe dla zarejestrowanych ekip
• 29.05 – Kick off – losowanie gatunków, ogłoszenie trzech obowiązkowych elementów
• 29-31.05 – 48 godzin – weekend podczas, którego powstają konkursowe filmy
• 31.05 – Drop off – oddanie gotowych filmów
• 2-3.06 oraz ew. 4.06 – projekcje w Kinie Kosmos
• 6.06 – Uroczysta gala finałowa, ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród, afterparty

W organizacji katowickiego konkursu pomagają: Instytucja Filmowa Silesia Film, Silesia Film Commission, Kino Kosmos.
Partnerami konkursu zostali: Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Ars Independent Festival, Festiwal Filmowy Cropp Kultowe oraz Klub Filmowy Ambasada.
Od kilku w Katowicach są również partnerzy strategiczni: Grolsch, Za Grolsch Kultury, Audionetwork.

Rejestracja do udziału w 48 HFP jest płatna:
wczesna rejestracja potrwa od 1 do 4 maja włącznie – 130 zł,
rejestracja regularna – do 19 maja włącznie – 180zł,
rejestracja późna – do 29 maja włącznie – 210zł.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy – amatorzy, profesjonaliści, pasjonaci kina bez względu na wiek, mieszkańcy Katowic, województwa śląskiego, całej Polski.
Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.48hourfilm.com/katowice
Szczegółowe zasady konkursu oraz regulamin można przeczytać na stronie: www.48hfppoland.pl
Serdecznie zapraszamy!

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
IMG_5778
Festiwal Multimedia Happy End przenosi się do Częstochowy

Po dziewięciu latach obecności w Rzeszowie Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych zmienia lokalizację. W październiku tego roku odbędzie się...

Zamknij