Tuesday, Dec. 6, 2022

8. Multimedia Happy End Festiwal

Autor:

|

26 września 2010

|

Zapraszamy na najbardziej optymistyczny festiwal filmowy – 8. Multimedia Happy End Festiwal
Filmów Optymistycznych w Rzeszowie.

 

W tegorocznym konkursie znalazło się 27 filmów fabularnych i dokumentalnych. Jak zwykle obok siebie filmy profesjonalne, studenckie i niezależne. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. takie filmy jak: „Brzydkie słowa” Marcina Maziarzewskiego, „Mistyfikacja” Jacka Koprowicza, „Poste restante” Marcela Łozińskiego, „Prosta historia o miłości” Arkadiusza Jakubika czy ”Królik po berlińsku” Bartka Konopki.

 

Już 4 października, w ramach imprez towarzyszących rozpoczną się filmowe warsztaty równościowe. Przez trzy dni młodzi filmowcy stworzą krótki film o tematyce społecznej poruszającej równość płci. Jak napisać scenariusz i na jego podstawie zrealizować film opowie Piotr Matwiejczyk. O równości płci opowie Marcin Sobaszek, a o pracy z aktorem – Jan Stawarz.

Gotowy film zostanie zaprezentowany na zakończenie Festiwalu. Jeszcze można dołączyć do grupy. Zapraszamy.

 

W ramach pokazów specjalnych, w cyklu multimediaoff, odbędzie się pokaz pt: „10 lat polskiego offu”. Zostaną zaprezentowane niektóre filmy, które rozpoczęły bum polskiego kina niezależnego: „Że życie ma sens” Grzegorza Lipca, „Koszmar minionej zimy” Piotra Matwiejczyka i „Krew z nosa” Dominika Matwiejczyka.

 

Projekcje konkursowe rozpoczną się w środę 6 października i potrwają do soboty 9 października.
Nie zapomnieliśmy o najmłodszych widzach. Jak co roku, w ostatni dzień Festiwalu przed południem zapraszamy na „Happy End dzieciom”, gdzie pokażemy „Toy story 3”.

Jury Festiwalu to widzowie, którzy w plebiscycie wybierają najlepsze filmy. To ich głosy decydują o tym, które filmy zdobędą statuetki „Złotych Ryb”.

 

Podczas zakończenia Happy Endu zostaną również wręczone nagrody 6. Telewizyjnego Festiwalu Filmowego „Kreci się..”, który w tym roku wygrał film Irexa Janiona pt: „Cellulit”.
Projekcje festiwalowe oraz imprezy towarzyszące odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Źródło: www.happyemd.exdart.com.pl

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostatni nabór na Multimedia Szajna Festiwal

  Na początku listopada w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Multimedia Szajna Festival. Aktualnie trwa...

Zamknij