Monday, Dec. 11, 2023

9. Festiwal Kina Offowego FILMOFFO

Autor:

|

6 kwietnia 2016

|

9. Festiwal Kina Offowego FILMOFFO

W dniach 15-16 kwietnia 2016 roku odbędzie się kolejna, dziewiąta edycja, jednego z najstarszych festiwali kina offowego w Polsce.

Festiwal Filmoffo organizowany jest w Opolu Lubelskim od 2006 roku. Głównym punktem programu jest konkurs filmów niezależnych walczących o nagrodę pieniężną oraz statuetkę Złotego Jeża przyznawaną przez festiwalową publiczność. W tym roku komisja selekcyjna do konkursu zakwalifikowała 18 tytułów spośród blisko stu zgłoszeń z całej Polski. Są to zarówno filmy fabularne jak i dokumenty i animacje. Etiudy studenckie i filmy amatorskie. Podczas festiwalu odbywają się panele dyskusyjne z twórcami filmów którzy osobiście opowiadają o swoich produkcjach i spotykają się z publicznością.

Każdy z dwóch festiwalowych dni kończą koncerty. W ubiegłych latach na scenie filmoffo grali m.in. Mela Koteluk, Ścianka, Skubas, Pogodno, Kamp, Fisz Emade Tworzywo, Wojtek Mazolewski Quintet. Tym razem wystąpi duet Smolik / Kev Fox oraz grupa Kobiety.

Ponadto podczas trwania festiwalu zobaczyć będzie można wystawę DUNIA.PL – są to fotografie Pawła i Natalii Dunii, autorów bloga i strony internetowej o dalekich podróżach. Zaprezentowane zostaną fotografie z Afryki, Indii, Birmy, Indonezji i Pakistanu.
Tegorocznym gościem specjalnym festiwalu będzie Aneta Kopacz – autorka nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego „Joanna”. Film ten zostanie zaprezentowany jako pokaz specjalny, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserką.
W ramach dziewiątej edycji Filmoffo odbywają się też dwa dodatkowe cykle filmowe. Pierwszy zatytułowany „Bomba Film na Filmoffo” prezentowany jest już od 13 marca, podczas niedzielnych, darmowych pokazów w kinie OCK. Jego program stanowią filmy z katalogu firmy dystrybucyjnej Bomba Film – niemiecki dramat wojenny „Między światami”, francusko-niemieco-norweski film „1001 gramów”, węgierski „Parking” i polsko-niemiecko-węgierskie „Zdjęcie”.

Drugim cyklem filmowym proponowanym przez organizatorów od kilku edycji jest cykl „Giganci Poslkiego Offu” w którym wyświetlane są filmy najważniejszych postaci polskiego kina niezależnego. Bohaterem tegorocznej edycji jest Bodo Kox.
Organizatorzy imprezy przygotowali w tym roku także wspólnie z Fundacją Teatrikon warsztaty rozwojowo- motywacyjne dla młodzieży – „Odważ się! Aktywuj się!”, których założeniem jest rozpoznanie swoich wartości, określenie celów i zaplanowanie, jak te cele osiągnąć. Poprowadzi je Dariusz Figura – zapalony działacz, uczestnik wielu projektów animacyjnych, doświadczony w pracy z młodzieżą, oraz w koordynowaniu prac projektowych doradca, couch oraz metor, założyciel Domu Kultury Narnia, prezes Fundacji Teatrikon, stały współpracownik Warsztatów Kultury w Lublinie, Inicjator Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” i koordynator stale rosnącej liczby projektów kulturalnych.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
image11445724074
Październik w Częstochowie znów będzie optymistyczny

14. edycja Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych odbędzie się w dniach 12-16 października w Częstochowie. Można już zgłaszać filmy...

Zamknij