Tuesday, Jan. 31, 2023

„Agnozja” nowy film Nikolaus Film Studio

Autor:

|

15 lipca 2015

|

„Agnozja” nowy film Nikolaus Film Studio

Twórcy znani z filmu „Manipulacja” powracają ze swoją nową produkcją. Tym razem będzie to film historyczny, którego fabuła rozgrywać się będzie w małej wsi na przełomie XIX i XX wieku. Inspiracją do stworzenia filmu była jedna z opowieści ze zbioru legend Bohdana Baranowskiego pt. „W kręgu upiorów i wilkołaków”. Nie bez znaczenia jest tutaj tytuł filmu „Agnozja”, który nawiązuje do agnostycyzmu, czyli poglądu twierdzącego, iż człowiek ma ograniczone możliwość poznawcze i nie jest w stanie w sposób kompletny i logiczny wyjaśnić wszystkich zjawisk zachodzących na świecie.

„Agnozja” to pierwszy film w filmotece Nikolaus Film Studio, w który zaangażowali profesjonalnego aktora. Jest nim Włodzimierz Dyła, legenda dolnośląskiego teatru.

 

Kolejne etapy tworzenia „Agnozji” możecie śledzić na bieżąco na Facebooku.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
soffa
SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich powraca!

Po rocznej przerwie wraz z organizatorami zapraszamy wszystkich miłośników kina amatorskiego do wzięcia udziału w olsztyńskim festiwalu. Już po raz...

Zamknij