Saturday, Feb. 4, 2023

Bezpłatne warsztaty dla filmowców w Katowicach

Autor:

|

10 października 2014

|

Bezpłatne warsztaty dla filmowców w Katowicach

Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF niejednokrotnie udowodnił, że kładzie akcent na filmową edukację. Powołując się na hasło festiwalu, po raz kolejny organizatorzy zapraszają do udziału w zajęciach, które będą pozwalały myśleć o niezależnym kinie w coraz bardziej profesjonalnym wymiarze. Profesjonalizacja kina niezależnego – niech to hasło stwarza nowe perspektywy dla młodego kina.

16 października | godz. 9.00- 16.00 | Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach wstęp wolny – rejestracja zgłoszeń *

9:00 – 12:30: Warsztaty z postprodukcji
13:00 – 16:00 : Warsztaty z montażu

Pierwszego dnia warsztaty odnosić się będą do postprodukcyjnych działań filmowych.
W godzinach porannych od 09.00 do 12.30 organizatorzy przewidują realizację warsztatu o tematyce postprodukcji jako całościowym etapie technicznym, który realizowany jest po zakończeniu zdjęć i nagrań dźwiękowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak
zburzyć Katowice, nie mając budżetu – mowa o postprodukcji filmowej w AfterEffects, Tracking Set Extensions i innych metodach pozwalających przekroczyć granice wyobraźni.

Sesja popołudniowa (13.00-16.00) przybliży uczestnikom kunszt pracy montażysty. Młodzi pasjonaci filmowi otrzymają wiedzę merytoryczną z zakresu metod montażowych oraz poznają rolę montażu i jego wpływ na finalne dzieło filmowe. Na zajęciach porozmawiamy również o ręce nabitej montażem, slowfoto, a także o montażu filmowym na trzy place
w pozycji małpy. Przewidywana liczba uczestników każdego z warsztatów to 15 osób.

Warsztaty z montażu poprowadzi Aleksander Kozłowski (Przedmarańcza Produkcja Filmowa,Przedmarańcza na facebooku), warsztatami z postprodukcji zajmie się Maciek Gryzełko (Montażownia Katowice)

17 października | godz. 9:00- 16.00 | Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach
wstęp wolny – rejestracja zgłoszeń *

9:00- 12.30 Warsztaty ze światła
13:00- 16.00 Warsztaty z dźwięku

Drugi dzień warsztatowy obejmować będzie dwa bloki tematyczne : światło i dźwięk  w filmie. W godzinach porannych uczestnicy warsztatów otrzymają szansę na kontakt z profesjonalnym sprzętem oświetleniowym oraz jego operatorem, dzięki czemu niewątpliwie poszerzą swoją teoretyczną oraz praktyczną wiedzę z zakresu oświetlenia filmowego.
W godzinach popołudniowych, od 13.00 do 16.00, przewidujemy realizację warsztatu dźwiękowego. Osoby zaangażowane w działania będą mogły zweryfikować swoją aktualną wiedzę z zakresu realizacji dźwięku w filmie. Tematami poruszanymi w czasie warsztatu będą miedzy innymi : etapy produkcji, montaż dźwięku czy też systemy dźwięku przestrzennego. Przewidywana liczba uczestników każdego z warsztatów to 15 osób.

Warsztaty ze światła poprowadzi Bartek Gburek (Piotr Gburek Realizacja Światła i Dźwięk), warsztatami z dźwięku zajmie się Bartłomiej Bogacki Strona IMDB z profilem Bartłomieja Bogackiego, freelancer współpracujący przy produkcjach hollywoodzkich.


* Formularze zgłoszeniowe dostępne na
http://kiloff.art.pl/warsztaty/ .

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
aa13
Aurelia Aurox – dramat psychodeliczny

Jedno miasto i wielu ludzi, wśród nich gracz i mistrz, odziany w komedię, a także w tragedię. Czerń i czerwień....

Zamknij