Thursday, Feb. 22, 2024

Bierzcie i kręćcie

Autor:

|

4 marca 2014

|

Bierzcie i kręćcie

100 000 zł – taka pula do zgarnięcia niezbyt często pojawia się w różnego rodzaju konkursach związanych z kinem amatorskim, czy niezależnym. W tym jednak przypadku musimy mówić o kwocie tego rzędu.

Aby wziąć udział w konkursie należy udowodnić, że kilka minut wystarczy, by zaszokować, rozbawić, sprowokować do dyskusji. Wystarczy aparat fotograficzny lub telefon komórkowy i dobry pomysł. Później pozostaje tylko nacisnąć „REC” i pochwalić się umiejętnościami montażowymi.

Do 9 marca należy przesłać opis filmu – zarys fabuły, bohaterów, czas i miejsce akcji, dołączyć kosztorys planowanych wydatków na rekwizyty, garderobę i elementy dekoracji. Jeśli Twój Pomysł spodoba się Jury, dostaniesz pieniądze na zakup przedmiotów za pośrednictwem platformy Allegro.pl. Jeżeli jesteś o krok dalej i masz już pomysł na krótkometrażowy film fabularny – po prostu łap za sprzęt, kręć i zapamiętaj hasło „Allegro Short Film” – to kolejna konkursowa propozycja.

Bądź, jak „Marty” McFly XXI wieku! Zabierz Internet LTE w przeszłość i pokaż, do czego służy. Może spróbujesz spotkać się z hippisami w latach 70 lub wprowadzisz technologiczną rewolucję do epoki kamienia łupanego? Filmowy wehikuł czasu już czeka. Masz 3 minuty na to, żeby wyjaśnić ludziom z przeszłości, jak działa sieć.

Filmowcy z reporterską pasją, sprawdzą się, przygotowując „Relację z wydarzenia”. To filmy reporterskie, do których scenariusze pisze życie. Trąba powietrzna, akcja ratunkowa, wyjątkowość i nieuchwytność chwili – wszystko jest w cenie.
Spośród nadesłanych filmów dziennikarze telewizji TVN24, będącej patronem konkursu, wybiorą cztery relacje, których autorzy będą rywalizować o nagrodę główną.
Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali w ramach 7. Festiwalu Off Plus Camera, który odbędzie się w Krakowie w terminie od 2 do 11 maja 2014 roku
Więcej informacji na:  www.bierzcieikreccie.com

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
bronson2
KF Ambasada zaprasza na seans

Klub Filmowy Ambasada zaprasza na film pt. "Bronson" w reżyserii Nicolasa Winding Refna. Seans odbędzie się 11 marca o godzinie...

Zamknij