Sunday, Sep. 24, 2023

Cellulit wygrywa 6. Kręci się… Festiwal.

Autor:

|

16 września 2010

|

„Cellulit” – paradokumantalna komedia Irexa Janiona przemyskiej grupy filmowej Zwellinder
zwycięzcą internetowego plebiscytu na najlepszy film 6. Telewizyjnego Festiwalu Filmowego „Kręci się…”.

 

„Cellulit” to historia początkującego polityka, który wykorzystując potencjał znajomych chce zrealizować swoją kampanią wyborczą. Film wybrali widzowie interaktywnego kanału telewizyjnego aMazing, który jest dostępny w sieci Multimedia Polska.

 

Widzowie aMazing wybrali także najlepszy film fabularny oraz najlepszy dokument.

Najlepszym filmem fabularnym został obraz Filipa Rudnickiego z Grupy Filmowej Butcher’s Films pt: „Nędza”. Jest to historia starszej nauczycielki, rozpamiętującej miłosny zawód z czasów studiów.

Najlepszym dokumentem Festiwalu „Kręci się…” okazał się film Katarzyny Gądek pt: „Niewidzialni”. Bohaterami filmu są niewidomi tancerze, którzy przygotowują się do wielkiego występu.

 

Organizatorzy Festiwalu przyznali także dwa wyróżnienia. Dla filmu pt: „Świnka” w reżyserii Mateusza Trusewicza oraz dla filmu „Półwysep” w reżyserii: Huberta Pietrzykowskiego, Bartłomieja Franka i Antoniego Ożyńskiego.

 

„Kręci się…” powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który jest od kilku lat realizowany przez Multimedia Polska. Magazyn prowadzi Bodo Kox, jeden z czołowych twórców polskiego kina niezależnego ostatniej dekady. Festiwal „Kreci się…” pierwszy telewizyjny Festiwal Filmowy, którego filmy są dostępne w usłudze „wideo na żądanie” Multimedia Polska.

 

aMazing to pierwszy na polskim rynku interaktywny kanał telewizyjny, emitowany w cyfrowej telewizji kablowej (DTV) Multimedia Polska. Dzięki komunikacji w czasie rzeczywistym widzowie mogą nie tylko głosować,czy brać udział w konkursach, ale także współtworzyć telewizję.

 

Finał Festiwalu oraz pokaz nagrodzonych filmów odbędzie się 9 października podczas gali zakończenia 8. Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych w Rzeszowie.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
170 autorskich scenariuszy!

  Rekordowa liczba zgłoszeń na konkurs festiwalu Interscenario 2010 /Wrocław   Zakończył się konkurs na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego IV...

Zamknij