Friday, Jan. 27, 2023

Czarne Konie Ars Independent 2018 rozdane!

Autor:

|

3 października 2018

|

Czarne Konie Ars Independent 2018 rozdane!

Kolejny już raz festiwalowa publiczność zadecydowała o losie Czarnych Koni. Poznaliśmy laureatów i laureatki konkursów na multimedialnym festiwalu Ars Independent 2018 w Katowicach.
Tegoroczna edycja katowickiej imprezy podczas 6 dni (od 25 do 30 września) skonfrontowała nas z ponad 200 utworami audiowizualnymi, zebranymi w 12 tematycznych sekcjach. Podobnie jak w ubiegłych latach sercem festiwalu były międzynarodowe konkursy Czarny Koń. W czterech kategoriach – film, animacja, gry wideo i wideoklip – oglądaliśmy, słuchaliśmy i graliśmy w najnowsze produkcje debiutujących twórców z lat 2017/2018.
Co na Ars Independent wyjątkowe – to publiczność decyduje o przyznaniu nagród. Zwycięzcy w każdym z konkursów otrzymują statuetkę i tytułu Czarnego Konia oraz 500 euro.
Kto wygrał 8. edycję festiwalu?

#CzarnyKońFilmu
Ze średnią głosów 4,48 (w skali 1-6) Czarnym Koniem Filmu została Ioana Uricaru za „Lemoniadę” (ROU / SWE / CAN / DEU 2018).
Film opowiada historię Mary – rumuńskiej imigrantki, która próbuje zrealizować swój amerykański sen. O ile początkowo sprawy układają się dość dobrze, to w momencie, gdy zaczyna starać się o kartę pobytu, niespodziewany obrót zdarzeń sprawia, że Mara musi położyć na szali miłość do męża, dziecka i co najważniejsze – do siebie samej.

#CzarnyKońAnimacji
Claudia Cortés Espejo, Lora D’Addazio i Mathilde Remy za „Narrację” (BEL 2018) – zdobywając średnią głosów 5,46 – zostały Czarnym Koniem Animacji.
A co, gdyby bohaterowie słyszeli podpowiadającego im kolejne działania narratora i nie mogli uwolnić się od jego głosu? Żeńskie trio animatorek snuje historię o Bobbym i jego osobliwym problemie. Opowieść w opowieści burząca czwartą ścianę.

#CzarnyKońWideo
11 bit studios, twórcy „Frostpunk” (POL 2018) – zdobywając średnią głosów 5,19 – zostali Czarnym Koniem Gier Wideo.
Oczekiwania wobec nowej gry twórców „This War of Mine” były ogromne. Cztery lata temu polskie studio udowodniło, że do perfekcji opanowało dwa elementy – brawurowy pomysł, leżący u podstawy rozgrywki, oraz dopracowanie jej w najmniejszych szczegółach. Nie inaczej było i tym razem. 11 bit studios, dokonując błyskotliwego triku w założeniach city tycoona, tworząc doskonały setting i świetnie balansując gameplay, stworzyło porażającą realizmem strategię, która momentalnie wciąga i wzrusza.

#CzarnyKońWideoklipu
Ze średnią ocen 4,6 za „Troskliwy” zespołu Drekoty (POL 2018), Czarnym Koniem Wideoklipu została Zuzanna Plisz.
To baśniowa historia o miłości pary olbrzymów, w której tytułowa troskliwość powoduje zderzenie się dwóch obcych sobie światów. W tle zimowa sceneria polskiej prowincji i piękne kadry natury w obiektywie Kacpra Fertacza.
– I to by było na tyle. Parę fajnych filmów zobaczyliśmy, w parę zacnych gier pograliśmy, parę klipów miło pobrzdękało. Przepięknie Wam wszystkim dziękujemy i życzymy wspaniałego życia. Widzimy się w Katowicach za rok, jak zawsze pod koniec września – komentuje Bartek Sołtysik, rzecznik medilany festiwalu.

Ars Independent Festival 2019 odbędzie się od 24 do 29 września w Katowicach.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
jul
Buntowniczy głos polskiego kina – „Julia nad morzem”

To, co zawsze jest fajne w młodych ludziach, to chęć do wyrażania swojego buntu, pewnej kontestacji rzeczywistości, która nie rzadko...

Zamknij