Sunday, Apr. 21, 2024

„Czarny kot, biały kot”, reż. Emir Kusturica

Autor:

|

15 maja 2014

|

„Czarny kot, biały kot”, reż. Emir Kusturica

Klub Filmowy Ambasada znany Wam jest zapewne bardzo dobrze. Co miesiąc bowiem publikujemy zaproszenia na pokazy filmowe organizowane przez pasjonatów wchodzących w jego skład. Tym razem zapraszamy Was na pokaz filmu „Czarny kot, biały kot” w reżyserii Emira Kusturica.

Oto, jak tę produkcję rekomenduje Zuzanna Maciejak – filmoznawczyni, która poprowadzi prelekcję oraz dyskusję o filmie.

Zuzanna Maciejak: Emir Kusturica, nagrodzony za reżyserię weneckimi Srebrnymi Lwami, przedstawia kolejny fragment swojego magicznego portretu byłej Jugosławii. Lata dziewięćdziesiąte, cygańska osada nad niekoniecznie pięknym, modrym Dunajem.

Drobny cinkciarz Matko stara się szybko wzbogacić. Niestety ambitny plan kradzieży pociągu z ropą wymaga ryzykownego zbratania się z ekscentrycznym gangsterem Dadanem. Nieudolna realizacja planów nieuchronnie prowadzi do powstania długu. Jego spłacenie staje się możliwe tylko za sprawą aranżowanego małżeństwa.

Podczas wesela, przy pląsach w takt bałkańskiej muzyki, miesza się ze sobą prostolinijność i nieuczciwość, młodość i starość, miłość i nienawiść, życie i śmierć. Splatają się losy wielkoluda i karlicy, czarnej kotki i białego kocura. Pełna czarnego humoru i przewrotnego ciepła, elektryzująca filmowa baśń, do której nieustannie chce się wracać.

„Czarny kot, biały kot” | reż. Emir Kusturica | 20.05.14 r. | godz. 20.15 | Kino Kosmos | Katowice, ul. Sokolska 66 | bilety 10 zł lub karnety na Cropp Kultowe

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/716125195116640/

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
pp
Czy Polak potrafi wesprzeć dziwne kino?

Akcja warta zaangażowania! Jak pewnie doskonale wiecie, nasz redaktor i przyjaciel serwisu Dawid Gryza organizuje od dwóch lat Festiwal Filmowy...

Zamknij