Monday, Jun. 17, 2024

eFHa Festiwal – Konkurs!

Autor:

|

1 października 2010

|

 

Ruszył już konkurs FANTASTYCZNIE NAKRĘCONE SŁOWA organizowany w ramach „eFHa Festiwal”.

 

To jedyny w Polsce festiwal ukierunkowany na gatunki SF i Horror. Nie dość, że od 2011 roku będzie festiwalem skierowanym do wszystkich twórców filmowych ( w tytule figuruje „Niezależny”) to organizator ogłasza dodatkowy konkurs filmowy. Fantastycznie Nakręcone Słowa to możliwość realizacji filmów na podstawie opowiadań polskich, współczesnych pisarzy gatunków SF i horror.

 

Na potrzeby konkursu swoje opowiadania udostępnili tacy autorzy jak Andrzej Pilipiuk, Rafał Dębski, Jarosław Grzędowicz, Marcin Wroński i inni. Tak więc oprócz realizacji własnych pomysłów będzie możliwość czerpania z pomysłów polskiej literatury SF. Daje to możliwość wspólnej promocji tych dwóch dziedzin sztuki jakimi są literatura i film.

 

Zasady są proste: na podstawie jednego z wybranych opowiadań należy zrealizować film nie dłuższy niż 30 min. Film może być „na motywach” lub pełną adaptacja opowiadania. Ważne jest to, że organizatorzy nie zastrzegają praw do prezentacji zgłoszonych obrazów. Filmy będzie można zgłaszać także na inne festiwale lub prezentować na pokazach nie komercyjnych. Na najlepszych twórców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne ( 3000 zł za I miejsce ).

 

Wspierają i opiekę nad konkursem sprawują: wydawnictwo FABRYKA SŁÓW oraz portal filmowy STOPKLATKA, który zapowiedział, że najlepsze filmy i ich autorzy objęci będą specjalnym wsparciem medialnym.

 

Kolejny „eFHa Festiwal”, odbędzie się w Bielawie ( dolnośląskie ) dniach 08-10 kwietnia 2011r. Jest więc sporo czasu na realizację filmów. Organizator już ogłosił oficjalny nabór projektów do konkursu głównego. Więcej informacji oraz regulaminy zamieszczone są na stronie www.efha.pl .

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Łódź Symphony. Retrospektywa Petera Huttona

  W dawnej łódzkiej fabryce projektorów Prexer 9 października o godzinie 14.30 w ramach III Festiwalu Działań Miejskich Miastograf odbędzie...

Zamknij