Tuesday, Mar. 5, 2024

Fachowcy zwycięzcą 7 Festiwalu Kręci się&

Autor:

|

7 października 2011

|

Komedia Irexa Janiona pt: „Fachowcy” zwyciężyła w 7 Telewizyjnym Festiwalu Filmowym „Kręci się…”.

 

Znamy już wyniki 7 Telewizyjnego Festiwalu Filmowego „Kręci się….” organizowanego przez interaktywną telewizję aMazing, dostępną w sieci Multimedia Polska. Najlepszy film niezależny wybrali widzowie.

 

Przez dziesięć wakacyjnych tygodni widzowie aMazing obejrzeli piętnaście filmów, zgłoszonych do „Kręci się…”. Konkursowe produkcje dostępne były również w internecie – w filmowym serwisie mmTV.pl oraz na multimediaoff.pl.

Największym uznaniem widzów cieszyła się komedia Irexa Janiona pt: „Fachowcy”. Film prezentuje czarny obraz polskiego budownictwa z perspektywy małej ekipy wykończeniówki.

Drugie miejsce zdobył film pt: „Krwawy Księżyc”, który zrealizował Błażej Kujawa. Kiedy jest pełnia księżyca należy uważać, zwłaszcza w środku ciemnego lasu…

„Czwarty grzech” Konrada Hamady zajął 3 miejsce. Film opowiada historię byłego studenta ASP, który spotyka się z dziewczyną leżącego w szpitalu przyjaciela. Spotkania zaczynają przybierać nieprzewidziany charakter.

Specjalne wyróżnienie zdobył film pt: „Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat” w reżyserii Michała Łukowicza. Jest to historia dwóch braci, którzy pozostawieni samym sobie spędzają czas w pobliskim lesie na przedziwnej zabawie…

Wręczenie nagród odbędzie się 15 października w Rzeszowie podczas 9. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych.

 

„Kręci się…” to już siódma edycja konkursu filmów niezależnych, którą można oglądać na antenie aMazing. Konkurs wziął swoją nazwę od magazyny filmowego „Kręci się…”, emitowanego co tydzień, w sobotę, na antenie aMazing. Konkursowi patronuje spółka Multimedia Polska, która od lat realizuje Program Wspierania Kina Niezależnego MultimediaOFF.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Warto rozmawiać o OFFie

  Jesteś niezależnym twórcą filmowym? Chcesz pokazać się szerszej publiczności i porozmawiać o swoich filmach na radiowej antenie? Mieszkasz w...

Zamknij