Tuesday, Apr. 16, 2024

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa

Autor:

|

27 sierpnia 2012

|

 

W dniach 16-20 października we Wrocławiu odbędzie się I edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

Przez pięć dni festiwalowych, w Dolnośląskim Centrum Filmowym prezentowane będą obrazy, które dzięki wybitnym kreacjom aktorskim na stałe wpisały się do historii polskiej kinematografii oraz filmy debiutantów.

W ramach festiwalu odbędzie się podzielony na dwie kategorie konkurs. W pierwszej będą oceniane role pierwszo- i drugoplanowe w filmach fabularnych i serialach.

W drugiej organizatorzy nagrodzą najlepsze role w studenckich i amatorskich filmach krótkometrażowych. To jedna z niewielu szans prezentacji debiutanckich kreacji aktorskich na dużym ekranie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Dyrektorem naczelnym festiwalu jest Stanisław Dzierniejko, a dyrektorem artystycznym – Bogusław Linda.

Mistrzowie kreacji aktorskiej w stolicy Dolnego Śląska!

To będzie prawdziwa uczta kulturalna dla mieszkańców Dolnego Śląska. W październiku Wrocław będzie gościł gwiazdy polskiego kina – twórców wybitnych i niezapomnianych kreacji aktorskich. Pod patronatem marszałka województwa odbędzie się pierwsza edycja Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, aktora którego talent – jak mówią jego przyjaciele – nie został do końca wykorzystany (Szymków związany przez lata z Teatrem Polskim we Wrocławiu zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat).

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję podziwiać mistrzowskie aktorstwo gwiazd polskiego i światowego kina. W ciągu 5 dni, od 16 do 20 października, w Dolnośląskim Centrum Filmowym zaprezentowane zostaną obrazy, które dzięki wybitnym rolom na stałe wpisały się do grona wyjątkowych i niezapomnianych. Film będzie tu tylko tłem dla aktorów, którzy zaprezentują swój kunszt – znakomity warsztat, charyzmę, wrażliwość, osobowość- to coś, co sprawia, że są kochani i podziwiani przez miliony ludzi na całym świecie.

Organizatorzy festiwalu – Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny) – pracują nad selekcją obrazów. Filmy, które mają tu drugorzędne znaczenie, zostaną dobrane w taki sposób by widzowie mieli przegląd największych dokonań aktorskich XX i XXI wieku. W czasach gdy każdy może być aktorem – choćby w swoim prywatnym filmie, zrobionym telefonem komórkowym – warto zwrócić uwagę na tych, których wyróżnia prawdziwe zawodowstwo i wyjątkowy talent – mówi Stanisław Dzierniejko.

ZOSTAŃ GWIAZDĄ FESTIWALU KREACJI AKTORSKIEJ!

Przyślij na festiwal film krótkometrażowy (maks.15 minut), w którym
zaprezentujesz swój potencjał, zdolności aktorskie, charyzmę i osobowość!
Organizatorzy czekają na Wasze filmy – stworzone bez żadnego budżetu, rejestrowane przy
pomocy telefonów komórkowych czy najprostszych kamer!
Spośród wszystkich nadesłanych filmów wyłonią 15 najlepszych. Zostaną one pokazane
na dużym ekranie, w salach kinowych Dolnośląskiego Centrum Filmowego we
Wrocławiu!

Filmy możecie nadsyłać do 30 września 2012 r. Regulamin i kartę zgłoszeniową można pobrać na oficjalnej stronie festiwalu: www.festiwalaktorstwa.pl.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Złapane w sieci #54 – DEAD HEAT (1988)

  Tym razem odchodzimy od przepakowanych bohaterów na rzecz dwójki policjantów. Dawid Gryza sumuje ten film stwierdzeniem "Bezpretensjonalna żonglerka gatunków...

Zamknij