Tuesday, Apr. 16, 2024

Festiwal kiloff ogłasza nazwisko pierwszego jurora i ostatni before

Autor:

|

15 kwietnia 2016

|

Festiwal kiloff ogłasza nazwisko pierwszego jurora i ostatni before

Organizatorzy festiwalu kiloff zdradzają nazwisko pierwszego tegorocznego jurora!
Kaja Klimek – miłośniczka filmu, przygotowuje pracę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim, pisała dla Filmu, Dwutygodnika, Filmwebu czy HIRO. Współprowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, tworzy także swój kanał w serwisie YouTube o tematyce filmowej.

Przy okazji przekazujemy Wam zaproszenie na trzeci i zarazem ostatni before. Tym razem czas na warsztaty, które będą dotyczyły pisania scenariusza filmowego.

before kiloff x zniszcz Katowice
Już 28.04, start o 17:00 w Drzwiach Zwanych Koniem. Wstęp 2zł.

Warsztaty rozpocznie bogato ilustrowany materiałami filmowymi wykład próbujący rozgryźć sekret masowej demolki w kinie widowiskowym. Uczestnicy warsztatu przeżyją sprint po historii kina wysokobudżetowego, widowisk science-fiction i obecności Niszczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem potworów, robotów i superbohaterów. Wspólnie rozłożymy na czynniki pierwsze mechanizmy blockbusterów XXI-wieku – od licencji po kino domowe.

Druga część warsztatów poświęcona będzie samodzielnemu tworzeniu scenariusza filmowego. Wspólnie będziecie konsultować pomysły, decydując, które miejsca Katowic są warte zniszczenia (i w jaki sposób!). Będziecie błądzić palcem po mapach i dokonywać literackiej destrukcji w formie scenariuszowej. Każdy z uczestników ma docelowo stworzyć jedną filmową scenę katowickich Transformersów.

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.

Przypominamy, że nabór trwa już tylko mniej niż miesiąc! Zgłoszenie filmu odbywa się poprzez wypełnienie formularza na stronie www.kiloff.art.pl, koniecznie należy zapoznać się z regulaminem.
Film może zgłosić każdy (niezależnie od tego czy jest studentem/absolwentem szkoły filmowej) w wieku od 18 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów są dowolne – nie mogą one jednak przekroczyć 30 minut i nie mogą być filmami zaliczeniowymi ze szkół filmowych.

Nabór trwa do 06.05.2016. Lista filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu głównego zostanie ogłoszona na stronie Festiwalu do 20.05 2016 roku.

12. edycja odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Katowicach.
Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
dyw1
Patronujemy „23 Dywizji”

"Rok 1944. Polski nie ma na mapie Europy. Kraj jest okupowany. Życie mieszkańców małych wsi toczy się wokół roli i...

Zamknij