Wednesday, May. 22, 2024

Filmowe Podlasie atakuje!

Autor:

|

5 czerwca 2012

|

 

Białostocki Ośrodek Kultury – Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza do udziału w konkursie FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! 2012. 20 października 2012 odbędzie się jubileuszowa, X edycja tej imprezy! W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono rekordową ilość 58 filmów, z czego do konkursu zakwalifikowano 33!

 

Czy w tym roku uda się pobić ilość i jakość filmów wyprodukowanych na Podlasiu?Każdy z Was może się do tego przyczynić!

Dlatego jeśli:

  • * Pochodzisz z Podlasia,
  • * tworzysz krótkometrażowe filmy (fabuły, dokumenty, klipy, animacje).

Do 10 października 2012 możesz wysłać swoje prace!

 

Filmy można przynosić osobiście lub przesyłać na adres:

 

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE!

ul. Legionowa 5

15 – 281 Białystok

 

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: AMATORZY i PROFESJONALIŚCI (studenci i absolwenci szkół artystycznych, osoby zawodowo związane z produkcją filmową i telewizyjną).

 

UWAGA!!! Twórca, analizując swoją dotychczasową edukację i dokonania, decyduje SAM do której kategorii zgłasza swój film.

 

FPA! to jedno z najbardziej rozpoznawalnych działań Białostockiego Ośrodka Kultury oraz jedna z najbardziej znanych niezależnych akcji kulturalnych, służących promocji niezależnego kina – do tej pory pokazy FPA! odbyły się w ponad 80 miastach całej Polski, a także poza jej granicami (m.in. Meksyk, USA, Gruzja, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Republika Czeska, Niemcy).

 

Rocznie organizowanych jest ponad 50 międzynarodowych i krajowych pokazów, a profesjonalne wydawnictwa DVD z filmami można znaleźć w zbiorach filmotek, bibliotek, muzeów, domów kultury i fanów kina na całym świecie. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy niezależni. Akcja narodziła się w Białymstoku – miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, znajdującego ujście w oryginalnych działaniach twórczych. FPA! to swoiste „filmowo – artystyczne wrota” łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej!

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
dkf_logo
Wydarzy się jutro…

  Dyskusyjny Klub Filmowy Ambasada zaprasza serdecznie: 5 czerwca (wtorek) 2012r., godz. 18:30, Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej (Katowice, ul....

Zamknij