Monday, Jul. 15, 2024

Wydarzy się jutro…

Autor:

|

4 czerwca 2012

|

Wydarzy się jutro…

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Ambasada zaprasza serdecznie: 5 czerwca (wtorek) 2012r., godz. 18:30, Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej (Katowice, ul. Sokolska 66) na film “Ja też!”, reż. Antonio Naharro & Álvaro Pastor!

 

Zapraszamy na specjalne spotkanie – ostatnie już w tym sezonie! – ze zdobywcą nagród na festiwalu w San Sebastian, hiszpańskim dramatem „Ja też!” (2009 r.), będącym bodaj pierwszym przypadkiem, kiedy kino zaczęło mówić o problemach ludzi niepełnosprawnych nie tylko ze względu na ich alienację w społeczeństwie, ale przede wszystkim – seksualność. Bohaterem filmu jest 34-letni Daniel, pierwszy Europejczyk z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie. Mężczyzna rozpoczyna pracę w ośrodku opieki społecznej, gdzie poznaje Laurę. Między dwójką rodzi się przyjaźń, która z czasem przechodzi w bardziej skomplikowaną relację.

 

 

Debiut reżyserski duetu Pastor i Naharro, to film skrajnie osobisty. Wcielający się w rolę Daniela Pablo Pineda, podobnie jak jego filmowy bohater, także posiada zespół Downa i tak samo ukończył Uniwersytet. Ponadto, reżyser Antonio Naharro oraz producent Julio Medem, również posiadają w rodzinie osoby dotknięte tym syndromem. Dzięki temu, twórcy filmu zdołali podejść do tematu niepełnosprawności z właściwym szacunkiem i bez typowych, wynikających ze stereotypów, uprzedzeń. „Ja też!” to podszyta humorem opowieść o ludziach, których różni od reszty społeczeństwa obecność dodatkowego chromosomu, ale łączy potrzeba kontaktu, zabawy, miłości i seksu.

 

Spotkanie organizowane jest przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Tradycyjnie zapraszamy na prelekcję przed seansem oraz dyskusję po nim. Bilety, w cenie 6 zł (ulgowy) i 8 zł (normalny), rezerwować można na stronie Kina Kosmos Centrum Sztuki Filmowej.
Zachęcamy do rezerwacji miejsc.

 

Organizatorem DKF Ambasada jest stowarzyszenie Polskie Forum Edukacji Europejskiej. Więcej informacji tutaj.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyniki konkursu z okazji premiery filmu „Twoja stara. Baśń”

  Z okazji premiery filmu "Twoja stara. Baśń" Łukasza Jedynastego, mieliśmy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na projekcję tej produkcji...

Zamknij