Tuesday, Apr. 16, 2024

Filmowy wieczór z Marylin Monroe

Autor:

|

5 czerwca 2016

|

Filmowy wieczór z Marylin Monroe

Intymne spotkanie z niezrównaną ikoną kina i popkultury – w gwiazdorskim towarzystwie. Wieczór poświęcony fenomenalnej Marilyn Monroe, który odbędzie się 12 czerwca o godzinie 20.00 w Milek Design przy ul. Tamka 29 w Warszawie poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, autor bestellerowej serii wywiadów „Aktorki“ i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Przedstawi autorską, fascynującą opowieść o życiu, uczuciach i samotności kochanej przez cały świat kobiety.

Niezwykłą oprawą, a także kluczem do zrozumienia Marilyn staną się fragmenty książki „Ostatnie seanse“ Michela Schneidera, który – na podstawie opowieści, zapisków oraz nagrań z seansów psychoterapeutycznych aktorki odtworzył ostatnie miesiące jej życia. Stworzył poruszający paradokument, przybliżający jej tragiczny los i wyjaśniający tajemnice jej osobowości, a także pokazujący, kogo kochała do końca.

Fragmenty tej opowieści interpretować będą dwie aktorki – Monika Dryl oraz Aleksandra Hamkało. Różne temperamenty i osobowości aktorek odzwierciedlą dwoistą naturę Marilyn Monroe. Podczas wieczoru pokazane też zostaną unikatowe, rzadko prezentowane zdjęcia gwiazdy – wzbogacone anegdotami o okolicznościach, w jakich je zrobiono. A na finał obejrzymy jeden z najsłynniejszych filmów z udziałem Monroe – „Mężczyźni wolą blondynki“ z 1953 r. (reż. Howard Howks) ze specjalnym wprowadzeniem Łukasza Maciejewskiego.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
arts
Aspiranci szukają wsparcia dla ART SQUATu

Redakcja naszego serwisu od dawna docenia działalność lokalnych grup, które produkują się w zakresie kultury i wszelkiej maści filmowo-fotograficznych inicjatyw....

Zamknij