Wednesday, May. 22, 2024

Finał Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario

Autor:

|

11 października 2010

|


 

Znamy 5 scenariuszy, które powalczą o 50 000 zł!

 

Zgodnie z zapowiedzią, tuż przed rozpoczęciem Festiwalu Interscenario (start: 21 października), poznaliśmy nazwiska pięciu autorów, których teksty znalazły się w ścisłym finale.

 

Po długiej i wnikliwej preselekcji, spowodowanej m.in rekordową liczba zgłoszeń do konkursu, wyłonionych zostało 5 najlepszych prac. Oto lista tegorocznych finalistów wraz z tytułami scenariuszy, które podczas tegorocznego Festiwalu staną do walki o nagrodę główną w wysokości 50 000 zł:

  • * Andrzej Andrzejewski „Brak świateł”
  • * Piotr Gadzinowski „Czaszka pracuje”
  • * Marzena Grzegorczyk „Życie seksualne dzikich”
  • * Tomasz Heryszek „Za dużo to Za mało”
  • * Henryk Urbanek „Adrenalina, czyli wzloty i upadki pewnego kaskadera”

 

Podczas Festiwalu, jury złożone z naszych tegorocznych Gości, pod przewodnictwem Andrzeja Krakowskiego w składzie: Anna Thomas, Paul Gulino i Graham Jones z pośród piątki finałowych scenariuszy wybierze zwycięską pracę, a jej autor otrzyma nagrodę główną, podczas Gali Finałowej Interscenario.

 

Fundatorem nagrody w wysokości 50 000 zł jest Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz, warto podkreślić, że jest to największa stała nagroda tego typu w Polsce.

Ponadto finaliści konkursu na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego mają możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w wybranym przez siebie warsztacie mistrzowskim, odbywającym się podczas Festiwalu Interscenario.

 

To już trzecia edycja konkursu na Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego Interscenario. W konkursie mogą wziąć udział scenariusze oryginalne, które nie zostały jeszcze zrealizowane, a co najważniejsze zwycięzca nie traci praw autorskich do swojego skryptu, nagradzamy więc sam talent.

Wszystkim Finalistom gratulujemy!

 

Festiwal Interscenario Wrocław: 21 – 24 października 2010 r.

 

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
4. Festiwal Antropologii Wizualnej ASPEKTY

  W dniach 26–28 listopada 2010 r. każdego miłośnika obcych kultur czeka prawdziwa uczta! W toruńskim Muzeum Etnograficznym, odbędzie się...

Zamknij