Tuesday, Dec. 6, 2022

Fotoreportaż i grafika 3d w Planecie 11

Autor:

|

29 września 2015

|

Fotoreportaż i grafika 3d w Planecie 11

Planeta 11 zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przy okazji ósmej edycji SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA. Zajęcia będą bezpłatne i prowadzone przez profesjonalistów.

Chętni będą mogli wziąć udział w dwóch rodzajach warsztatów. Obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc jest ograniczona a wiek uczestników jest określony na 16-35 lat. W czasie warsztatów nie będzie wymagany własny sprzęt.

1. Warsztaty „Podstawy animacji i grafiki 3D”

Terminy i opis:

1.10 (czwartek), godz. 16.30 – 19.00 – podstawy grafiki 3D. Modelowanie, teksturowanie, animacja.

6.10 (wtorek), godz. 16.30 – 19.00 – rendering, oświetlenie, materiały.

8.10 (czwartek), godz. 16.30 – 19.00 – posptrodukcja, kluczowanie, rotoscoping.

13.10 (wtorek), godz. 16.30 – 19.00 – analiza wybranego ujęcia z filmu „Olsztyn kontratakuje”. Pytania od uczestników.

Zapisy:jacek.smolka@planeta11.pl

Prowadzenie: Piotr Baluta – absolwent informatyki o specjalizacji techniki multimedialne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Twórca filmów i animacji 3D. Jego najbardziej znanym filmem jest „Olsztyn kontratakuje” – krótka animacja przedstawiająca atak maszyn kroczących znanych z Gwiezdnych Wojen na Olsztyn.

2. Warsztaty fotoreportażu

Terminy i opis:

2.10 (piątek), godz. 16:00 – 19:00

7.10 (środa), godz. 16:00 – 19:00

9.10 (piątek), godz. 16:00 – 19:00

14.10 (środa), godz. 16:00 – 19:00

Zapisy: kamila.radziminska@planeta11.pl

W programie zostaną poruszone następujące treści: Foto-edytorstwo; Fotografia dokumentalna, wojenna, społeczna; Fotoreportaż; W czasie zajęć praktycznych omówiony zostanie sprzęt fotograficzny oraz zagadnienia techniczne fotografii; materiały i nośniki fotograficzne; Eksponometria i źródła światła; Antropologia wizualna i pamięć zbiorowa w fotografii; Estetyka błędu w fotografii i fotografia kreacyjna. Dużym atutem zajęć będzie część praktyczna warsztatów dotycząca tworzenia fotoreportażu oraz omówienie zdjęć (z kraju i ze świata) a także wykonanych/przyniesionych przez uczestników. Zajęcia zostaną poprowadzone w taki sposób by każdy z uczestników miał szanse wykorzystać w praktyce wiedzę teoretyczną. Oprócz części praktycznej poruszone zostaną również kwestie związane z historią fotografii w Polsce. Uczestnicy warsztatów będą mieli szansę zaprezentować efekty swojej pracy z warsztatów w czasie przerw podczas finału festiwalu 16.10.2014.

Prowadzenie:Grzegorz Wadowski- doświadczony fotografik, m.in. fotoreporter olsztyńskich mediów.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ofiarowanie
„Ofiarowanie” w reż. Bartosza Markowskiego

Minęliśmy już jakiś czas temu półmetek 2015 roku dlatego warto byłoby się przyjrzeć co czeka nas w kinie niezależnym już...

Zamknij