Sunday, Apr. 21, 2024

„Ofiarowanie” w reż. Bartosza Markowskiego

Autor:

|

25 września 2015

|

„Ofiarowanie”  w reż. Bartosza Markowskiego

Minęliśmy już jakiś czas temu półmetek 2015 roku dlatego warto byłoby się przyjrzeć co czeka nas w kinie niezależnym już za rok. A tutaj zapowiada się całkiem ciekawie choćby produkcja Bartosza Markowskiego pt. „Ofiarowanie”.

Będzie to horror psychologiczny, który dotyka problemu sensu i wartości wiary katolickiej. Fabuła skupia się na losach mężczyzny, który po stracie żony w niewyjaśniony okolicznościach, staje przed trudnym wyborem moralnym i etycznym. Jednocześnie wiara staje się dla niego reakcją obronną na zło i cierpienie.

Jak wspomina Bartosz:

Film jest pełen nawiązań do różnych fragmentów Biblii, a w szczególności do przypowieści o Abrahamie i Apokalipsy Św. Jana. Konfrontuje to starotestamentowo wyobrażenie Boga z nowotestamentowym. W zamyśle film ma być realizowany częściowo zgodnie z ideą Dogmy 95, która nada filmowi surowy charakter. Warto dodać, że idea filmu w znaczącym stopniu nawiązuje do idei dzieła Tarkowskiego, o takim samym tytule. W obsadzie filmu znajdują się Przemysław Sejmicki- profesjonalny aktor i absolwent PWST, Artur Wower- aktor z wieloletnim doświadczeniem filmowym oraz Diana Kadłubowska- profesjonalna aktorka i absolwenta łódzkiej filmówki.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się we wakacje 2016 roku. Póki co uruchomiony został fanpage, który skupia zainteresowanych wokół tej inicjatywy. Znajdziecie na nim również bardzo krótką zapowiedź niniejszego filmu.

Bartosz Markowski jest studentem pierwszego roku filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pomimo swojego młodego wieku ma już dosyć duże doświadczenie w zakresie reżyserii, aktorstwa, czy też kina samego. Trzy lata grał w olsztyńskim Teatrze KOKON. Występował między innymi w „Zabawie” Sławomira Mrożka.

Dotychczas udało mu się zrealizować dwie produkcje, które odznaczają się niebanalnością i oryginalną tematyką. W swoich filmach skupia się przede wszystkim na indywidualnej jednostce, jej przeżyciach i nieumiejętności dostosowania się do społeczeństwa i panujących w nim zasad. Te filmy oraz mniejsze projekty można zobaczyć na jego kanale. W Ogólnopolskim konkursie wiedzy o filmie zajął IV miejsce na całą Polskę.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
ars_8
Trwa Ars Independent Festival 2015

Od wczoraj swoje drzwi na widzów otworzył Ars Independent Festival, który rozpoczął się uroczystą galą otwarcia w kinie Kosmos w...

Zamknij