Wednesday, Jul. 24, 2024

Gwiazdy znane z ekranu w niezależnych etiudach

Autor:

|

19 marca 2014

|

Gwiazdy znane z ekranu w niezależnych etiudach

Kino niezależne pośród wielu swoich atutów ma jedną bardzo istotną cechę – umożliwia rozwinięcie skrzydeł aktorom znanym z różnego rodzaju komercyjnych filmów. Dzięki nieograniczonej wyobraźni niezależnych reżyserów, spragnieni wrażeń aktorzy mają niepowtarzalną szansę zagrać role, które raczej nie mogłyby mieć miejsca w filmach kierowanych do masowego odbiorcy.

 

Czy łatwo zaangażować znaną twarz do filmu? Pewnie nie. Natomiast im bardziej ambitny scenariusz, tym większa szansa, że któryś ze znanych aktorów zaangażuje się w naszą propozycję. Do osób, które znane są z udziału w niezależnych produkcjach należą m.in. Danuta Stenka, Kinga Preis, Andrzej Chyra, czy Arkadiusz Jakubik. Filmy z tymi aktorami będziecie mieli okazję obejrzeć podczas Short Waves Festival, który rozpocznie się 30 marca i potrwa do 6 kwietnia. Wszystko to oczywiście w Poznaniu.

THE BIG LEAP – trailer from Kristoffer Rus on Vimeo.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
Six-String-Samurai poster
Złapane w sieci #132 – SIX-STRING SAMURAI (1998)

Dawid Gryza wraz z recenzją każdego filmu podsyła mi co tydzień dodatkowo swój krótki komentarz przedstawiający okoliczności wyboru tego, a...

Zamknij