Friday, Jan. 27, 2023

HeliosOFFy 2017 – dlaczego warto?

Autor:

|

29 marca 2017

|

HeliosOFFy 2017 – dlaczego warto?

Równo za tydzień o 18.00 we wszystkich kinach Helios w całej Polsce startujemy z Pierwszym Ogólnopolskim Przewodnikiem Po Kinowym Podziemiu Helios OFF 2017! Sądzę że wśród Czytelników serwisu Kinoamatorskie.pl nie ma zbyt wielu osób, które trzeba przekonywać do udziału w tym przedsięwzięciu, ale na wszelki wypadek warto uwypuklić parę rzeczy.

Dlaczego warto przyjść na HeliosOFFy 2017?

1. Perełki kina niezależnego – zapewne pamiętacie, jak kilka miesięcy temu robiliśmy nabór Waszych filmów do tajemniczego projektu. Zgłosiło się sporo twórców i spośród nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze i najbardziej odpowiednie produkcje nadające się do tego przeglądu. Czeka na Was 12 produkcji pogrupowanych w kategorie.

2. To nie jest zwykły przegląd – cały czas firmujemy ten przegląd jako przewodnik. Co to oznacza? Otóż wraz z przygotowaniami nadesłanych przez Was filmów równocześnie nagrywaliśmy wstawki, gdzie nasi przewodnicy w osobach Moniki Adamieckiej (Helios) i Michała Kołdrasa (Kinoamatorskie.pl) zapowiadają kolejne kategorie filmów. Całość nagrana została w bardzo klimatycznych plenerach opuszczonej cementowni. Możecie się zatem spodziewać, że pierwszą rzeczą, którą zobaczycie na ekranie podczas HeliosOFFów nie będzie film fabularny, lecz krótki i treściwy wstęp prowadzących, którzy zaproszą Was na wycieczkę po meandrach kina niezależnego. Osobiście będziecie mogli spotkać ich w Heliosie w Sosnowcu.

3. Zwołujemy święto każdego z Was – o przeglądzie pierwsi dowiedzieliście się Wy – Czytelnicy serwisu Kinoamatorskie.pl. Tą inicjatywą chcieliśmy nagrodzić przede wszystkim Was, którzy odwiedzacie nasz serwis przez tak długi czas. W związku z tym możecie traktować to dzieło, jako swoje nieformalne dziecko;). Gdyby nie Wy, już dawno Kinoamatorskie.pl by upadło i nie byłoby mowy o żadnym przeglądzie. Tymczasem 5 kwietnia wypełniamy swoją misję, którą założyliśmy sobie od początku i świętujemy nieformalne święto filmowca niezależnego!

4. Szansa na Waszą promocję – część z Waszych filmów nie zakwalifikowała się do HeliosOFFów, część z Was za późno dowiedziała się o przeglądzie. Chcemy temu zaradzić. Sprawa jest prosta: jeżeli HeliosOFF spotka się z Waszym zainteresowaniem i widać to będzie we frekwencji – na pewno będzie duża szansa na kolejną edycję, która być może rozwinie się jeszcze bardziej. Nie ma co ukrywać, że jest to wielka promocja dla prezentowanych produkcji. Większość festiwali odbywa się w jednym miejscu, natomiast tutaj mamy pokaz w 42 kinach w całej Polsce na raz! Dlatego koniecznie przyjdźcie i zabierzcie ze sobą znajomych – pokażmy, że filmowcy niezależni potrafią się integrować we wspólnym interesie!

5. Okołofilmowe wydarzenia – oprócz samego pokazu filmów, w niektórych kinach Helios będziecie mogli spotkać twórców, których dzieła są wyświetlane w ramach HeliosOFFów. Będzie możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami dotyczącymi filmów, wejścia w dyskusję z twórcami i widzami. To wszystko ma doprowadzić do jeszcze ciekawszego i żywszego odbioru przygotowanych zestawów.

6. Każdy znajdzie coś dla siebie – prezentowany repertuar został dobrany tak, aby każdy mógł się w nim odnaleźć. Swój kawałek tortu będą mogli ugryźć zarówno fani niezależnych horrorów, jak i wielbiciele kina akcji. Znajdzie się też miejsce na odstrzeloną, muzyczną interpretację. Już  nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli to zobaczyć!

 

Jak wziąć udział w HeliosOFF 2017?

Są 2 proste drogi:

1. Zakup biletu online:

a) Wchodzicie na stronę (klik)

b) wybieracie kino, które macie najbliżej

c) przechodzicie do strefy  REZERWUJ/KUP BILET i dalej już wiadomo o co chodzi :).

2. Kupujecie bilet w kasie swojego kina.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
dslr_camera
Zza miedzy #7 – 6 porad dla fotografów, którzy chcą filmować

Czy są wśród naszych Czytelników osoby, które przeniosły się z fotografii na filmowanie? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi...

Zamknij