Wednesday, May. 22, 2024

HeliosOFFy 2017 – o kinie niezależnym w multipleksach słów kilka

Autor:

|

30 marca 2017

|

HeliosOFFy 2017 – o kinie niezależnym w multipleksach słów kilka

Promocja HeliosOFFów trwa nadal! Tym razem zapraszamy Was do lektury wywiadu, w którym przewodnicy po kinowym podziemiu – Michał Kołdras i Monika Adamiecka – opowiadają o projekcie HeliosOFFy 2017, kinie niezależnym i wielu tematach pokrewnych.

Kino Helios reklamuje projekt jako: pierwszy przewodnik po kinowym podziemiu. Czy istnieje jeszcze jakieś podziemie wśród światowej kinematografii? Gdzie chcecie nas oprowadzać?

Monika Adamiecka:

Filmy offowe, kino niezależne, twórczość amatorska mimo, że posiada swoje ścisłe grono fanów, spotykających się np. w ramach różnego typu off festiwali filmowych, nie zdobyła jeszcze swojej widowni w ramach multipleksów. Nie zdobyła być może dlatego, że jeszcze nie próbowała. Zatem możemy śmiało powiedzieć, że ten rodzaj uprawiania sztuki filmowej należy do podziemia – strefy niby dostępnej ale jednak ukrytej, niewidocznej, wymagającej rozpoznania. I to się właśnie dzieje w ramach naszego nowego projektu.

Michał Kołdras:

Ten przegląd będzie wyjątkowy z dwóch powodów. Pierwszym jest oczywiście to, co powiedziałaś: że off wychodzi do widowni multipleksów, ale drugim elementem, który powoduje, że będzie to przedsięwzięcie pionierskie, jest forma tego wydarzenia – przewodnik. Widzowie nie tylko zobaczą dzieła kina niezależnego, ale również wezmą udział w prawdziwej wędrówce po jego meandrach. Przewodnicy z pewnością zadbają o to, żeby nawet najbardziej zafascynowany offem widz, nie zatrzymywał się po drodze, tylko szedł dalej, odkrywając ten podziemny świat coraz bardziej i bardziej.

Pełną rozmowę znajdziecie tutaj.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
hel1
HeliosOFFy 2017 – dlaczego warto?

Równo za tydzień o 18.00 we wszystkich kinach Helios w całej Polsce startujemy z Pierwszym Ogólnopolskim Przewodnikiem Po Kinowym Podziemiu...

Zamknij