Wednesday, May. 22, 2024

II Polsko-Rosyjski Festiwal Filmów Animowanych „Dialogi”

Autor:

|

23 września 2021

|

II Polsko-Rosyjski Festiwal Filmów Animowanych „Dialogi”

Polsko-Rosyjski Festiwal Filmów Animowanych „Dialogi” / „Диалоги” to wydarzenie stawiające sobie za cel budowanie mostów ponad politycznymi zasiekami. To próba znalezienia porozumienia poprzez sztukę, głównie film i muzykę. To nawiązanie dialogu z naszymi braćmi i siostrami, z którymi jesteśmy połączeni wspólną historią. Nie przypadkowo gościem specjalnym drugiej edycji festiwalu będzie Białoruś, zaś cały festiwal otworzymy projekcją wyjątkowego filmu ANIMATORZY DLA BIAŁORUSI zrealizowanego przez ponad 50 artystów z całego świata.

Program festiwalu podzielony został na trzy tematyczne dni.

  1. 28.09 to Dzień Rosyjski podczas którego znakomita rosyjska filmoznawczyni Dina Goder wprowadzi widzów do przygotowanego przez siebie programu najnowszej, niezależnej animacji rosyjskiej.
  2. 29.09 to Dzień Białoruski, podczas którego zobaczymy filmy zrealizowane w Polsce przez białoruskich artystów, a następnie spotkamy się i porozmawiamy online/offline z autorkami trzech filmów: Sofyą Nabok, Aksinnią Semyanikhiną i Maryią Yakimovich. Na zakończenie dnia czeka nas PIĘKNA RETROSPEKTYWA wielokrotnie nagradzanej białoruskiej animatorki, Yulii Ruditskaya.
  3. 30.09 czeka nas spotkanie NOS W NOS Z HISTORIĄ, czyli koncert Adama Frankiewicza do trzech klasyków Władysława Starewicza, projekcja docenionego m.in. przez publiczność Festiwalu ANIMATOR pełnometrażowego filmu NOS LUB SPISEK ODMIEŃCÓW Andrieja Chrzanowskiego, koncert zespołu KORINNIA I PRZYJACIELE, który oczaruje nas polskimi, rosyjskimi i białoruskimi pieśniami ludowymi. Na zakończenie zobaczymy też efekt warsztatów animacji smartfonem DIALOGI Z ANIMACJĄ, które online poprowadziła Natalia Spychała.

Dzień Rosyjski i Białoruski odbędą się z Klubie 6 dzielnica (Piotrkowska 102, Łódź). Na spotkanie NOS W NOS Z HISTORIĄ zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi (Tymienieckiego 3).

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej RUSOFIL, Festiwal Animacji O!PLA, partnerzy: 6 dzielnica.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
lion
Zarób na swoim filmie – OFF na żądanie

Z ciekawą inicjatywą odezwał się do nas znany już z naszego serwisu Łukasz Stasiorowski, który całkiem nie dawno uruchomił kanał...

Zamknij