Tuesday, Apr. 16, 2024

„Kemping” Krzysztofa Jankowskiego najlepszym filmem 12 Multimedia Happy End

Autor:

|

15 października 2014

|

„Kemping” Krzysztofa Jankowskiego najlepszym filmem 12 Multimedia Happy End

Publiczność 12 Multimedia Happy End w Rzeszowie przyznała Grand Prix filmowi „Kemping” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego. Honorową Złotą Rybę odebrał aktor Marian Dziędziel. Specjalną Złotą Rybę organizatorzy przyznali Bodo Koxowi.

W ubiegły weekend, w Wojewódzkim Domu Kultury wręczono nagrody 12 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Na najlepsze filmy przez pięć dni festiwalu głosowała publiczność. Grand Prix i czek na 3000 zł od Multimedia Polska otrzymał Krzysztof Jankowski za niezależną komedię pt. „Kemping” opowiadającą o łamaniu stereotypów podczas rodzinnych wakacji. To już drugie Grand Prix Happy Endu w karierze Jankowskiego. Dwa lata temu w Rzeszowie zwyciężył jego film „Odwyk”.

 kemping

Najlepszym filmem fabularnym został „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Za najlepszy film niezależny został uznany „Nic o Chloe” Dominika Matwiejczyka.

Specjalną nagrodę, po raz pierwszy, przyznali blogerzy Sfilmowani, którzy w tym roku prowadzili rozmowy z twórcami oraz recenzowali na bieżąco filmy konkursowe. Sfilmowaną Złotą Rybę otrzymał film dokumentalny „Skrzydła” opowiadający o studencie, który stara się zbudować skrzydła.

Honorową Złotą Rybę za wspieranie kina niezależnego odebrał aktor Marian Dziędziel, który uczestniczy w licznych projektach tworzonych przez młodych ludzi i, jak przyznał podczas sobotniego spotkania z widzami, czyta każdy nadesłany do niego scenariusz i propozycję. Rzeszowska widownia mogła zobaczyć aktora właśnie w jednym z takich niezależnych filmów krótkometrażowych pt. „Marionetka”.

W tym roku przyznana została też Specjalna Złota Ryba za uparte dążenie do celu. Otrzymał ją Bodo Kox, dobrze znany rzeszowskiej widowni, czołowy twórca niezależny, który w zeszłym roku zadebiutował profesjonalnym filmem „Dziewczyna z szafy”. Film został doceniony na całym świecie. W zeszłym roku „Dziewczyna…” otrzymała Grand Prix 11 Multimedia Happy End.

Werdykt plebiscytu publiczności
12. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych, Rzeszów 2014

Grand Prix dla Krzysztofa Jankowskiego za film „Kemping”

Kategoria: Profesjonalny Film Fabularny

dla Macieja Pieprzycy za film „Chce się żyć”

Kategoria: Niezależny Film Fabularny

dla Dominika Matwiejczyka za film „Nic o Chloe”

Kategoria: Studencki Film Fabularny

dla Aleksandry Góreckiej za film „44”

Kategoria: Profesjonalny Film Dokumentalny

dla Pawła Łozińskiego za film „Ojciec i syn”

Kategoria: Niezależny Film Dokumentalny

dla Kryspina Pluty za film „Optimista”

Kategoria: Studencki Film Dokumentalny

dla Rafała Makolądry za film „Ludzie ze stali”

Pozostałe nagrody:

Sfilmowana Ryba dla filmu „Skrzydła” Michała Bajtała

Wyróżnienie

dla Kamili Józefowicz za film „Galumphing”

Honorowa Złota Ryba dla Mariana Dziędziela

Specjalna Złota Ryba dla Bodo Koxa

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
swa1
Premiera offowego teledysku „Rainy Night”

W nocy z 28 na 29 sierpnia powstawał offowy teledysk do piosenki "Rainy Night" autorstwa zespołu "Sonic Wave". Dzisiaj przychodzi...

Zamknij