Wednesday, May. 22, 2024

KILOFF uderza po raz jedenasty

Autor:

|

30 września 2015

|

KILOFF uderza po raz jedenasty

Już dziś serdecznie zapraszamy na Festiwal Filmów Niezależnych kiloff, który odbędzie się w dniach 6-10 października w przestrzeniach znajdujących się w sercu Katowic: w Strefie Centralnej, Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej, Drzwiach Zwanych Koniem, Centrum na Mariackiej oraz Białej Małpie.

Festiwal Filmów Niezależnych kiloff to przede wszystkim konkurs dla młodych, niezależnych twórców. W tym roku o nagrodę główną i nagrodę publiczności powalczą filmy wybrane spośród prawie 200 zgłoszeń!

O wyborze zwycięzcy zadecyduje jury w składzie: Barbara Lubos-Święs (aktorka teatralna oraz filmowa, związana na co dzień z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach), Ewa Kokot (animatorka kultury, twórczyni programu DZIECKO – SZTUKA – KONTAKT oraz wielu warsztatów poświęconych rozumieniu sztuki przez dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne i osób zagrożonych marginalizacją) oraz Paweł Świerczek (kulturoznawca, selekcjoner i kurator filaru muzycznego Ars Independent Festival oraz poszukiwacz wyjątkowych brzmień i niecodziennych filmów).

W tym roku również nie zabraknie wielu ciekawych i różnorodnych bloków – począwszy od animacji, poprzez teledyski niskobudżetowe, gdzie widzowie przekonają się, że wcale nie potrzeba miliona dolarów do stworzenia czegoś wyjątkowego, po kino klasy B.

Tradycyjnie na zakończenie festiwalu odbędą się koncerty, podczas których będzie okazja poznać młodych, zdolnych wykonawców. W tym roku będą to: Ciemność – zespół, który miesza w swojej muzyce mocne bity, gitarę, syntezatorowe brzmienia i przetworzony wokal; oraz Erith – która wzbudziła spore zainteresowanie trzy miesiące temu po publikacji swoich nagrań w sieci, a jej kompozycje określane są jako magiczne.

A dla wszystkich, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w tegorocznej edycji festiwalu, organizatorzy proponują udział w warsztatach. Tym razem będą to trzy spotkania z pełnymi pasji prowadzącymi. Warsztaty z krytyki filmowej poprowadzi Patrycja Mucha (redaktor naczelna magazynu „Reflektor. Rozświetlamy kulturę!” oraz koordynatorka Klubu Filmowego Ambasada), o pozyskiwaniu funduszy dla filmów opowie Mateusz Sikora (student Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierownik produkcji wielu krótkometrażowych projektów studenckich fabularnych oraz dokumentalnych), a tajniki charakteryzacji zdradzi Lena Zięba (profesjonalna, filmowa charakteryzatorka z dyplomem Francuskiej Szkoły Makijażu, Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie).

Organizatorami festiwalu są: Polskie Forum Edukacji Europejskiej wraz z Urzędem Miasta Katowice, Marszałkiem Województwa Śląskiego.

Share This Article

O autorze

Michał Kołdras

Michał Kołdras

Jestem właścicielem firmy, a zarazem serwisu Kinoamatorskie.pl. Na co dzień prowadzę warsztaty filmowe (warsztaty.kinoamatorskie.pl) i zajmuję się promocją kina niezależnego w Polsce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Przeczytaj poprzedni wpis:
fot4
Dojrzałe spojrzenia oczami dziecka – UpTo21

W połowie września miałem okazję uczestniczyć w 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21/UpTo21". Nasz serwis od lat patronuje...

Zamknij